Coraz więcej wiemy o Intel Comet Lake-S – przecieki dotyczące cen

U procesorów Intela bez zmian – nuda i praktycznie brak jakiejkolwiek rewolucji w architekturze. Nie zmienia to jednak faktu, że nowe procesory „niebieskich” mogą być całkiem łakomym kąskiem dla osób, które rozglądają się za wymianą swojego obecnego CPU. Tak naprawdę już teraz bardzo dużo wiemy o zbliżającej się serii Comet Lake-S – a nawet poznaliśmy ich prawdopodobne ceny.

Przeciek tyczy się głównie cen najtańszych procesorów Intel Comet Lake-S – więc niestety ceny tych najciekawszych modeli, jak i7-10700K i i9-10900K, nadal pozostają tajemnicą. Jeśli zaś chodzi o ceny nowych Pentiumów, i3, a także i5, to te, względem swoich poprzedników, podrożeją o zaledwie kilka lub kilkanaście dolarów, w zamian jednak oferując sporo wyższą wydajność.

Źródłem przecieków związanych z cenami serii Comet Lake-S jest kilka ofert sklepowych pochodzących z Czech i Słowacji, na oficjalną zapowiedź nowej rodziny procesorów Intela przyjdzie nam niestety jeszcze trochę poczekać.

i9-10900K wraz z Z490 rzekomo już w kwietniu

Jeśli mam być jednak szczery, to ja sam raczej skłaniałbym się ku ofercie AMD, która wydaje się nieco bardziej opłacalna – jednak warto poczekać na oficjalne testy wydajnościowe, może Intel nas pozytywnie zaskoczy nowymi modelami procesorów.

Poniżej przygotowana przez portal guru3d tabelka porównująca ceny Coffee Lake-S z Comet Lake-S:

Źródło: guru3d.com

Czy Intelowi uda się podbić rynek swoimi procesorami Comet Lake-S? Z tak mocną konkurencją w postaci świetnie wycenionych procesorów AMD może być ciężko. Ja jednak trzymam kciuki za to, by Intel namieszał choć trochę na rynku procesorów, bo nic nie wyjdzie tak na dobre klientom, jak zdrowa konkurencja AMD i Intela.

A kto wie, czy wkrótce firmy te nie będą konkurować na rynku kart graficznych – zaczyna się robić naprawdę ciekawie!

AMD znokautowało Intela

Czekacie na rynkowy debiut procesorów Intel Comet Lake-S? Który model interesuje Was najbardziej?

Źródło: guru3d.com