Intel Atom Merrifield w nowym Dell Venue 8 (3840)? - Tabletowo.pl

Intel Atom Merrifield w nowym Dell Venue 8 (3840)?

Tabletowo.pl Intel Atom Merrifield w nowym Dell Venue 8 (3840)? Nowości Plotki / Przecieki

Na początku czwartego kwartału ubiegłego roku Dell zaprezentował dwa tablety z Androidem z niższej półki cenowej, Venue 7 i Venue 8 – oba z procesorami Intela. Według najnowszych spekulacji wkrótce możemy się spodziewać ich następców. A na pewno większego z modeli.

W wynikach PassMark, jednego z benchmarków, pojawił się Dell Venue 8 8340. O ile jednak jego poprzednik, o oznaczeniu kodowym 3830, działał dzięki jednostce Intel Atom Z2580 Clover Trail+, tak wspomniane przesłanki sugerują, że 3840 będzie posiadał nowszy procesor, ale wciąż dwurdzeniowy. Nie do końca jednak wiadomo który konkretnie.

Spekuluje się, że nowy Venue 8 otrzyma nowy procesor Intela – z rodziny Merrifield. Mówi się o jednostce o częstotliwości taktowania zegara 2,13GHz, a jedynym procesorem, który pokrywa się z tymi danymi, jest aktualnie 64-bitowy Intel Atom Z3480 z grafiką PowerVR G6400.

Warto jeszcze dodać, że produkt ma posiadać 1GB RAM, czyli o połowę mniej niż w jego poprzedniku, 3830. Mimo wszystko jednak zastosowanie procesora Merrifield, w połączeniu z najnowszą wersją systemu Google, Androida 4.4 KitKat, powinno wpłynąć zarówno na szybkość pracy urządzenia, jak również na wydłużenie czasu jego działania.

Kiedy Dell zdecyduje się na oficjalne przedstawienie Venue 8 8340? Być może już podczas targów Computex 2014 – na początku czerwca.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona