instagram
(źródło: pixabay)

Instagram wprowadzi nowe zasady blokowania kont. Każdy otrzyma identyczny „pasek naruszeń”

Na Instagramie, podobnie jak na innych popularnych serwisach społecznościowych, znajdziemy ciekawsze i oczywiście przeciętne treści. Serwis pozwala na wrzucanie zdjęć o naprawdę różnej tematyce, ale pod warunkiem, że są one zgodne z regulaminem. Za umieszczanie zakazanych materiałów grozi zablokowanie konta, co ma niebawem odbywać się znacznie sprawniej.

Instagram zmienia zasady, aby stać się lepszym miejscem

Niektórzy pewnie stwierdzą, że polityka Instagrama sprawia, że serwis jest znacznie nudniejszy i mocno ograniczony. Dozwolone są bowiem treści zgodne z jedynym słusznym regulaminem. No cóż, do publikowania bardziej kontrowersyjnych materiałów przeznaczone są inne miejsca w internecie. Natomiast Instagram w założeniach ma docierać do jak największej grupy użytkowników, w tym także młodych osób, co wymusza pilnowanie udostępnianych materiałów.

Obecny regulamin zezwala na pewien procent naruszeń w określonym czasie, zanim Instagram zdecyduje się na zablokowanie konta. Mechanizm ten ma jedną poważną wadę – pozwala bowiem na więcej użytkownikom, którzy częściej publikują posty. Osoby aktywne mają po prostu większy licznik możliwych naruszeń.

Zapraszamy Was na naszego redakcyjnego Instagrama, gdzie znajdziecie relacje z premiery nowych smartfonów i mnóstwo innych ciekawych treści!

https://www.instagram.com/p/BwEIHRjnaBX/

Jak informuje serwis Engadget, polityka Instagrama zostanie zmieniona, aby sprawniej eliminować nieodpowiednich użytkowników. Po wejściu nowych wytycznych każdy użytkownik, niezależnie jak często publikuje posty, otrzyma identyczny „pasek naruszeń”. Przekroczenie ustalonego licznika zakończy się prawdopodobnie zablokowaniem konta.

Instagram może nałożyć ograniczenia, nawet jeśli post jest zgodny z regulaminem

Wcześniej już dowiedzieliśmy się o planach Instagrama, które mają na celu poprawienie treści rekomendowanych użytkownikom. Serwis zamierza wdrożyć ograniczenia rozpowszechniania zdjęć i wideo, które są nieodpowiednie, ale mimo wszystko nie naruszają polityki na tyle, aby je usuwać.

Chodzi o materiały mogące zostać źle odebrane przez wybrane grupy użytkowników. Przykładowo, może być to mem zawierający czarny humor czy post sugestywny seksualnie. Posty, które zostaną oznaczone jako niezgodne z nowymi wytycznymi, mogą zniknąć z sekcji promującej nowe treści. Pozostaną one jednak na Instagramie, a sam użytkownik nie otrzyma punktu karnego za złamanie regulaminu.

źródło: Engadget