Instagram na Androida już dostępny (update: wsparcie dla tabletów) - Tabletowo.pl
Ważne

Instagram na Androida już dostępny (update: wsparcie dla tabletów)

Tabletowo.pl Instagram na Androida już dostępny (update: wsparcie dla tabletów) Aplikacje Nowości Social Media

Od dłuższego czasu w sieci pojawiały się informacje dotyczące trwających prac nad aplikacją Instagram przeznaczoną na urządzenia z Androidem. Raz pochodziły z mało wiarygodnych źródeł, innym razem informował o tym fakcie sam wydawca tytułu. Jakkolwiek by nie było, Instagram – od momentu rynkowego debiutu – dostępny był wyłącznie na iOS, a dziś się wreszcie to zmieniło. I z racji tego, że zapowiadaliśmy jego nadejście, zobligowani jesteśmy Was o tym poinformować.

Szkoda tylko, że twórcy aplikacji zrobili nam psikusa – Instagram nie działa na tabletach. Sprawdzałam na wszystkich, które aktualnie mam pod ręką, z różnej półki i z różnymi wersjami systemu, tj.: Asus Transformer Prime, Toshiba AT200, Manta MID06 czy Zixo PS47. Update: Michał twierdzi, że na Asusie Transformer TF101 działa, ale z problemami – dajcie znać czy na Waszych tabletach też udało się uruchomić aplikację.

Twórcy Instagram określają aplikację jako szybki, estetyczny i zabawny sposób dzielenia się swoim życiem ze znajomymi poprzez publikowania zdjęć w sieci. Wystarczy zrobić zdjęcie, zmienić jego wygląd przez wybranie pożądanego filtru (jednego z kilkunastu) i podzielić się otrzymanym oryginalnym efektem na portalach społecznościowych.

Instagram na Androida możecie pobrać z Google Play za darmo. Aplikacja została przygotowana wyłącznie z myślą o smartfonach z Androidem w wersji 2.2 lub nowszej. Ciekawe tylko jak Instagram przyjmie się na smartfonach z Androidem, mając w Google Play dość sporą konkurencję (jak chociażby wspominany przez PanDemonium w któryś z komentarzy program PicPlz – działający także na tabletach!). Dla przypomnienia – program w wersji na iOS (link do AppStore) może się pochwalić ok. 30 milionami użytkowników.

Tabletowo.pl Instagram na Androida już dostępny (update: wsparcie dla tabletów) Aplikacje Nowości Social Media

Aktualizacja (7.04.2012):

Aktualizacja Instagram na Androida wnosi wsparcie dla tabletów pracujących w oparciu o Androida – więcej na ten temat w tym wpisie.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona