przesyłka kurier paczka samochód wóz InPost logo
fot. Pixabay

InPost z weekendową przerwą techniczną. Nie nadasz przesyłki w Paczkomacie

Jeśli postanowiliście odłożyć nadawanie swoich przesyłek na koniec tego tygodnia, niestety, przynosimy przykrą wiadomość. InPost zapowiada utrudnienia, uniemożliwiające m.in. umieszczanie wysyłanych przesyłek w paczkomatach. Powód? Działania serwisowe.

Konieczne prace techniczne w serwisie InPost

Paczkomaty InPost na dobre zadomowiły się w naszym krajobrazie. Przedsiębiorstwo dysponuje już 10 tysiącami maszyn, które znacząco ułatwiają nam szybkie odbieranie i nadawanie przesyłek. Ogromna liczba klientów powoduje jednak konieczność ciągłego monitorowania jakości działania systemów informatycznych i stanu fizycznego sprzętu. Nie dziwi więc, planowana przez firmę na ten weekend przerwa techniczna, której celem jest troska o niezawodność systemów informatycznych oraz jakość oferowanych usług.

InPost informuje o pracach serwisowych trwających od 20.02.2021 godz.18:00 do 21.02.2021 godz. 18:00. W ciągu wspomnianych 24 godzin możemy spodziewać się wielu utrudnień dotyczących korzystania z paczkomatów – tylko część usług dostawcy pozostanie dostępna, pomimo działań serwisowych.

Odbiór z Paczkomatów bez przeszkód

Dostawca informuje, że prace nie spowodują utrudnień w odbiorze naszych, wcześniej zamówionych do Paczkomatów, przesyłek. Jeśli paczka została umieszczona w urządzeniu przed rozpoczęciem prac, będziemy mogli dokonać jej odbioru, wykorzystując aplikację mobilną, kod QR, jak i tradycyjny kodu odbioru. Istotnie, realizacja zakupów w sklepach internetowych z dostawą do punktów InPost, także powinna obyć się bez przeszkód.

Paczkomat InPost
źródło: InPost

Wśród najistotniejszych ograniczeń, czekających klientów w czasie serwisu technicznego InPost, możemy wymienić brak możliwości:

  • umieszczania paczek w Paczkomatach,
  • tworzenia, opłacania przesyłek i generowania etykiet poprzez Szybkie Nadania,
  • tworzeniu przesyłek w oparciu o Szybkie zwroty,
  • generowania kodów zwrotów dla przesyłek Allegro,
  • odbierania komunikatów SMS/e-mail dotyczących statusu naszych paczek,
  • podglądania statusów przesyłek na stronie www i aplikacji InPost Mobile,
  • opłacania paczek za pobraniem,
  • przekierowania przesyłek.

Przez cały okres trwania prac niedostępna będzie także infolinia InPost, a między godziną 23:00-23:30 (sobota, 20.02.) wystąpi przerwa w działaniu domen inpost.pl / Szybkiezwroty.pl / SzybkieNadania.pl.

Po dokładne informacje dotyczące zapowiadanych działań serwisowych, polecam udać się bezpośrednio na stronę InPost.

Serwis szczególnie zwraca uwagę, na fakt, że przez cały okres trwania przerwy technicznej, wydłużone zostaną terminy odbiorów paczek umieszczonych w Paczkomacie, ważność etykiet oraz kodów zwrotów.

_
O Paczkomatach nagraliśmy ostatnio TikToka – zapraszamy!