Informacje o przedsprzedaży nowych Nexusów i premierze Meizu NIUX

Już 29 września poznamy nową generację Nexusów, których stworzenie i produkcja zostały powierzone Huawei oraz LG. Na temat tych modeli wiemy już całkiem sporo. Dodatkowo jeszcze w tym miesiącu na rynku podobno ma pojawić się nowy model Meizu, który zastąpi przedstawicieli linii MX Pro. Czy te smartfony będą mogły walczyć o koronę najlepszego flagowca drugiej połowy tego roku?

Warto zacząć od tego, że zdaniem źródła TalkAndroid przedsprzedaż obu nowych Nexusów rozpocznie się 13 października. Z dotychczasowych wieści wiemy także, że cena LG Google Nexus 5 (2015)/5X wyniesie około 400 dolarów. W tej kwocie otrzymalibyśmy smartfon z 5,2-calowym wyświetlaczem IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, sześciordzeniowym układem Snapdragon 808, 3 GB RAM, 16 lub 32 GB pamięci wbudowanej oraz aparatami 13 i 5 Mpix. Całość ma być zasilana przez baterię 2700 mAh, a na jego pokładzie ma się pojawić port USB typu C, a także frontowe głośniki. Co ciekawe, pojawiła się już pierwsza grafika, porównująca nowy model z jego 5-calowym poprzednikiem sprzed dwóch lat.

Naturalnie droższy i lepiej wyposażony będzie Huawei Nexus. Będzie to smartfon z najwyższej półki wyposażony w 5,5-calowy ekran QHD, ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 810, 4 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej i skaner linii papilarnych. Niestety nadal nie poznaliśmy jego przybliżonej ceny, ale należy spodziewać się kwoty rzędu 500-600 dolarów.

Oczywiście oba telefony będą działały w oparciu o „czystego” Androida 6.0 Marshmallow. Moim zdaniem warto poczekać na te nowości ze słynnej linii urządzeń od Google, ale nie ukrywajmy, że wszystko będzie zależeć od stosunku ceny do jakości.

Na koniec pozostał jeszcze temat Meizu NIUX. Dotychczas pojawiały się informacje o jego potencjalnej prezentacji w 2016 roku, ale teraz coraz bardziej prawdopodobna wydaje się premiera jeszcze w tym miesiącu. Warto wspomnieć, że będzie pierwszym urządzeniem z nowej linii flagowych smartfonów, która zastąpi serię MX Pro.

Zobaczymy jeszcze, jak będzie wyglądała różnica w cenie względem MX5. Nowy model ma zaoferować 5,5-calowy ekran Full HD, Exynosa 7420 z 3 GB RAM lub Helio X20 z 4 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, aparat 21 Mpix, kamerkę przednią 5 Mpix i Flyme OS 5.0 na pokładzie. Zobaczymy, czy ta nowość zdoła jeszcze bardziej poprawić wyniki sprzedaży chińskiej firmy, która ostatnio radzi sobie znakomicie.

źródło: Android Headlines; AndroidPIT przez Android Headlines; TalkAndroid przez Softpedia