Infinity Blade na iPadzie 2, czyli możliwości układu Apple A5 | Tabletowo.pl

Infinity Blade na iPadzie 2, czyli możliwości układu Apple A5

Dołącz do dyskusji 0

Dzięki swojej ogromnej popularności Apple iPad doczekał się wielu ambitnych aplikacji i gier. Programiści dostrzegają potencjał rynku i starają się wycisnąć wszystko z tabletów spod znaku nadgryzionego jabłuszka. Szkoda, że, jak dotąd, żadna inna platforma (wliczając w to Androida) nie może pochwalić się podobnym portfolio aplikacji. Jestem pewien, że układy Nvidia Tegra 2 lub Adreno mogłyby spokojnie dorównać Apple A5 w kategoriach jakości wyświetlanej grafiki.

Niestety, jak do tej pory inne systemy operacyjne nie mogą pochwalić się wieloma grami, które naprawdę mogłyby pokazać możliwości układów graficznych urządzeń pracujących pod ich kontrolą.

Przypomnijmy, iPad 2 jest wyposażony w chip Apple A5, dwurdzeniowy procesor 1GHz oraz 512MB RAMu, a według Steve’a Jobsa jego układ graficzny ma być dziewięć razy potężniejszy od układu, który można znaleźć w iPadzie 1.

Jeżeli zastanawiacie się, jak osiągi tego tabletu wyglądają w praktyce – zobaczcie poniższe zrzuty z gry Infinity Blade.
Po lewej stronie znajdziecie, dla porównania, screenshoty z wersji na iPada 1, a po prawej – na iPada 2.

Musicie przyznać, że ilość cieni, refleksów i ogólna jakość grafiki wygląda naprawdę imponująco…

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona