Ważne

Apple iPad 2 ma 512MB RAMu?

Apple nie lubi popisywać się dokładnymi danymi technicznymi swoich produktów. Na próżno szukać na dedykowanych poszczególnym urządzeniom stronach ze specyfikacją techniczną takich szczegółów, jak chociażby ilość pamięci RAM. Nie inaczej jest w przypadku iPada 2 i choć od jego premiery minęły już cztery dni, nadal nie mamy pewności, jakiego rodzaju skarby ten tablet kryje w środku.

Za rozwiązanie zagadki ilości RAM w najnowszym dziecku Apple wziął się koreański analityk Kakeun Lee. Na Twitterze podzielił się on informacją, że iPad 2 ma dwa razy więcej pamięci operacyjnej niż jego poprzednik. Jest to dokładnie tyle, ile przewidywaliśmy – czyli 512MB.

Jeżeli to prawda, znaczyłoby to, że iPad 2 ma taką samą ilość pamięci jak iPhone 4. Analityk Ming-Chi z Concord Securities skomentował ten fakt mówiąc, że pomimo tej samej ilości RAMu, pamięć iPada 2 jest taktowana z częstotliwością zegara 1066Mhz, a nie, jak w przypadku iPhone 4, 800Mhz.

Szczerze mówiąc nie rozumiem, dlaczego Apple nie umieszcza informacji na temat pamięci operacyjnej swoich urządzeń na stronach z ich danymi technicznymi. Być może uważa, że nie ma takiej potrzeby; iOS jest tak dobrze wyważonym i tak mało zasobożernym systemem, że ilość RAMu nie ma właściwie znaczenia w jakości i płynności jego działania.

Mimo to, wnioskując z pierwszych filmów z iPadem drugiej generacji w roli głównej, szybkość urządzenia może wskazywać nie na 512MB pamięci operacyjnej, ale na 1GB. Jak jest naprawdę? Dowiemy się, gdy tylko serwis iFixIt dobierze się do najnowszego tabletu Apple.

źródło

Komentarze

 • Buddy

  Apple – komputery dla nieobytych informatycznie Amerykanów. Może dlatego nie podali?

 • ghostcat

  Tak tak. Dla nieobytych informatycznie, bo nie trzeba specjalistycznej wiedzy informatycznej, aby sprawnie pracować , w przeciwieństwie do win czy Linux. Inna sprawa , że zdecydowanie przeginają z cenami komputerów, choć jak się przyjrzeć to tablety mają w przyzwoitych cenach. Sam pracuję na macach od 14 lat i nie zamienię ich na nic innego.

 • Krzysztof

  mnie ciekawi czy będzie wersja Office`a na iPad 2, tak jak ma to miejsce na “dorosłego” Maca – wówczas jestem gotów się na “to” przesiąść

 • ghostcat

  Nie sądzę . Apple ma Keynote,pages ect. Wiec na to bym nie liczył

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona