Ile będą kosztować tablety Galaxy Tab S? Tanio nie będzie!

Tablety Samsunga z wyświetlaczami wykonanymi w technologii Super AMOLED byłby dla wielu idealne. Wielu z Was w komentarzach pisze, że czeka na takie urządzenia i prawdopodobnie już 12 czerwca będziemy wiedzieć o nich wszystko. To właśnie wtedy ma odbyć się konferencja koreańskiej firmy, na której zostaną one zaprezentowane. Jednak ile będą kosztować?

Według przecieków ich ceny będą wyglądać następująco (takie same dla wersji białej i czarnej):

  • Samsung Galaxy Tab S 10.5 Wi-Fi plus 4G – 681,90 €
  • Samsung Galaxy Tab S 10.5 Wi-Fi – 563,90 €
  • Samsung Galaxy Tab S 8.4 Wi-Fi plus 4G – 563,90 €
  • Samsung Galaxy Tab S 8.4 Wi-Fi – 449,90 €

Oznacza to tyle, że będą one na początku droższe niż odpowiedniki Galaxy Tab Pro, które ostatnio były w bardzo ciekawej promocji. Należy jednak przypomnieć, że tablety Galaxy Tab S mają mieć ekrany o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, 8-rdzeniowe procesory Samsunga Exynos 5, 3 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 8-megapikselowe aparaty. Już od samego początku mają one pracować pod kontrolą Androida 4.4 KitKat.

Ceny są dość wysokie, ale pewnie wiele osób i tak skusi się na te tablety ze względy na ekranu Super AMOLED. Marcin ostatnio dokładnie opisywał różnice w najpopularniejszych ekranach na rynku, więc jeśli nie czytaliście tego wpisu to gorąco polecam. Ja mogę tylko dodać, że nie jestem specjalnym fanem koreańskiej firmy, ale ich wyświetlacze SAMOLED na żywo robią bardzo dobre wrażenie. A co do cen to zapewne szybko spadną o kilkaset złotych i wtedy będzie można nabyć tablety z serii Tab S trochę taniej.

Źródło