Meble z IKEI, które naładują Ci smartfon bezprzewodowo - Szwedzi reagują na premierę iPhone'ów 20

Meble z IKEI, które naładują Ci smartfon bezprzewodowo – Szwedzi reagują na premierę iPhone’ów

Niesamowite jest to, w jaki sposób Apple potrafi zadbać o zaplecze dla swoich produktów. Indukcyjne ładowanie jest znane od lat, ale pod względem biznesowym nie interesowało prawie nikogo poza producentami smartfonów. Gigant z Cupertino potrafi jednak wywrzeć na innych presję, i tak oto mamy przed sobą reklamy mebli z IKEI, które naładują bezprzewodowo nowe iPhone’y.

To nie jest pierwsza przymiarka IKEI do elementów wyposażenia wnętrz, które ładowałyby telefony bezprzewodowo. Firma w gruncie rzeczy ma takie meble w swojej ofercie już kilka lat. Nie wygląda jednak na to, żeby dotąd cieszyły się jakimś nieprawdopodobnym wzięciem. Premiera iPhone’ów 8, 8 Plus i X to idealna okazja, żeby przypomnieć o swoich produktach i skierować reklamy wprost do użytkowników nowych smartfonów z logo nadgryzionego jabłka.

„IKEA poczyniła spory postęp w zakresie bezprzewodowego ładowania i jesteśmy podekscytowani faktem, że właściciele nowych iPhone’ów będą mogli skorzystać z jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie lamp, jakie kiedykolwiek wyprodukowaliśmy.”
– dyrektor kreatywny IKEA, Morten Kjær

IKEA bierze więc na warsztat kilka z najbardziej popularnych haseł reklamowych Apple i powiedzonek Steve’a Jobsa związanych z iPhone’ami, i nagina je na potrzeby własnej kampanii. Na przykład fragment prezentacji pierwszego iPhone’a, na której Jobs powiedział, że „to zmienia wszystko”, zamieniono na „to ładuje wszystko”. Podobnie słynne apple’owskie „think different” stało się „Link different”.

Są kolejne: do „One more thing…” dodano „it’s also a lamp”, nawiązano też do Siri i jabłka – czyli niemal na każdy możliwy sposób eksploatowano temat Apple. Można się spodziewać, że reklamy IKEI prezentujące produkty, które naładują bezprzewodowo iPhone’y, będą pojawiać się teraz częściej.

iPhone 8 i iPhone X działa zgodnie z powszechnie przyjętym standardem bezprzewodowego ładowania Qi, zatem będą współpracować bezproblemowo z każdą lampą czy meblem wyposażonym w tego typu indukcyjną ładowarkę.

Doprowadza to do ciekawego paradoksu – na matę ładującą Apple Air Power trzeba jeszcze czekać, a IKEA już teraz ma w swojej ofercie urządzenia będące elementem wystroju wnętrz, które pozwalają na bezprzewodowe ładowanie nowego iPhone’a. To co, czas na przemeblowanie? ;)

 

źródło: BGR