IK Multimedia zapowiada iRig UA - gitarowy interfejs dla urządzeń z Androidem | Tabletowo.pl

IK Multimedia zapowiada iRig UA – gitarowy interfejs dla urządzeń z Androidem

Dołącz do dyskusji 0

Dwa tygodnie temu firma IK Multimedia, zajmująca się głównie produkcją muzycznych akcesoriów do iPada, ogłosiła, że już niedługo zaprezentuje światu swoje rewolucyjne rozwiązanie problemu wysokiej latencji audio na urządzeniach z systemem Android. Teraz te ambitne obietnice przyjęły realny kształt niewielkiego akcesorium noszącego nazwę iRig UA.

Tak jak spodziewała się większość internautów tajemnicze remedium na największy problem systemu Android (przynajmniej z punktu widzenia muzyków) okazało się być po prostu kompaktowym interfejsem audio, wyposażonym we własny procesor sygnałowy (DSP) przejmujący na siebie cały ciężar pracy z dźwiękiem. Niestety, mimo iż urządzenie to teoretycznie spełnia wszystkie obietnice złożone wcześniej przez twórców, to jednak podejrzewam, że nie jest ono dokładnie tym, czego oczekiwali posiadacze urządzeń z systemem Android.

iRig UAiRig UA

Po pierwsze, obiecana niska latencja (dochodząca nawet do 2 ms) dla wszystkich urządzeń z Androidem 4.0 lub wyższym jest tu rzeczywiście możliwa, lecz tylko podczas pracy z dedykowaną aplikacją Amplitube UA. Jeśli więc oczekiwaliście, że akcesorium te będzie wam służyć do czegoś innego niż symulowania gitarowych efektów i wzmacniaczy, będziecie mocno rozczarowani. Jakby tego było mało, funkcja nagrywania dźwięku zarezerwowana będzie jedynie dla urządzeń z systemem Lollipop (oraz wybranych modeli z oferty firmy Samsung), natomiast starsze wersje będą musiały zadowolić się jedynie przetwarzaniem dźwięku na żywo. W praktyce wszystko wskazuje więc na to, że iRig UA będzie tak naprawdę samodzielnym multiefektem gitarowym (z wbudowanym preampem i przetwornikiem A/D), wykorzystującym urządzenia z systemem Android w roli prostych, dotykowych kontrolerów. Oczywiście takie rozwiązanie może okazać się przydatne dla naprawdę sporego grona użytkowników, jednak nie jest ono tym, czego mogli się oni spodziewać po wcześniejszych zapowiedziach.

iRIg UA

iRig UA trafi do sprzedaży w drugim kwartale tego roku, a jego przewidywana cena wynosi 79,99 euro. Aplikacja Amplitube UA pojawi się w Google Play wraz z premierą dedykowanego jej akcesorium i najprawdopodobniej będzie dostępna do pobrania za darmo.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona