Wiko VIEW

IK Multimedia obiecuje mniejszą latencję audio w urządzeniach z Androidem

Podczas gdy większość pasjonatów nowoczesnych technologii wciąż żyję zakończonymi wczoraj targami CES branża muzyczna zaczyna powoli szykować się na nadchodzące wielkimi krokami targi NAMM. Tegoroczna edycja zapowiada się szczególnie ciekawie dla muzyków posiadających urządzenia z systemem Android.

Wszystko wskazuje bowiem na to, że Zielony Robot jest już na dobrej drodze do zaoferowania muzykom realnej alternatywy dla iOS. Na tegorocznych stoiskach powinny więc pojawić się wreszcie długo wyczekiwane instrumenty i akcesoria muzyczne przystosowane do współpracy ze wspominanym systemem. Jedną z firm prezentujących produkty tego typu będzie IK Multimedia, której reprezentanci ogłosili niedawno, że udało im się rozwiązać problem wysokiej latencji audio na urządzeniach z Androidem.

Opublikowana przez nich notatka prasowa twierdzi, iż udało im się zmniejszyć opóźnienia dźwięku nawet do 2 ms, co jest naprawdę imponującym wynikiem, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę dotychczasowe “osiągnięcia” Google w tej dziedzinie. Niestety, jak na razie nie ujawniono zbyt wielu szczegółów dotyczących tego magicznego rozwiązania. Wiadomo jedynie, że będzie ono współpracowało z urządzeniami działającymi pod kontrolą systemu Android od wersji 4.0 wzwyż i mogącymi pełnić rolę hosta USB. Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem zagadki wydaje się więc być jakiś interfejs audio, zaprojektowany specjalnie pod kątem współpracy z systemem Google’a. Czy tak też będzie w rzeczywistości przekonamy się na targach NAMM, które rozpoczną się już 22 stycznia w Anaheim.

Komentarze

 • 2ms? Wątpię, na Windows nie udało mi się zejść poniżej 5ms stabilnie.

  • Aske

   Szczerze mówiąc też nie chce mi się w to wierzyć, no ale cóż… NAMM już niedługo. Inna sprawa, że biorąc pod uwagę obecną kondycję Androida to nawet gdyby udało im się zagwarantować 10 ms na wszystkich urządzeniach z 4.0 lub wyższym, to i tak byłby to spory sukces.

 • Ja

  Latencję? Co to za makabryczny potworek? Nie da się napisać “opóźnienie”? Litości…

  • Aske

   Termin latencja już tak mocno wrył się w środowisko osób pracujących z dźwiękiem (i to nie tylko w prywatnych rozmowach, ale też w prasie fachowej), że żadne błaganie o litość już tu nie pomoże.

  • derpr

   o co Ci chodzi? Latencja to perfekcyjnie kromulentny wyraz.

   • KECZAP

    To jest jeden z tych “ekspertów” “językoznawców” polskiego który mówi “keczup” :D :D :D Tak sobie przypomniałem jak wykładowca na studiach uwalił na kole 90% mojego roku, właśnie za “keczup”. Zabawna była zawziętość i arogancja studentów próbujących udowadniać profesorowi że to forma prawidłowa. Obecnie autorytety językowe zostały zmuszone stwierdzić że forma “keczup” została przyjęta w mowie potocznej a o błędach w mowie potocznej ciężko się wypowiadać bo jest nieformalna. Niemniej w tekstach oficjalnych dopuszczalna jest jedynie forma “ketchup” i “kaczap” inne formy uważane są za błąd ortograficzny. Forma z błędem ortograficznym przyjęła się w Polsce tak bardzo że językoznawcom po prostu ręce opadły i dali za wygraną. Nie oznacza to jednak że forma jest prawidłowa. Ludzie zapominają że formy polskie wyrazów obcych powstają na podstawie fonetycznej.
    W przypadku “latencji” w odniesieniu do dźwięku, forma przywędrowała z języka potocznego ale fachowego. Powstała z braku odpowiednika w ojczystym języku. Użycie “opóźnienie” wprowadzało wśród dźwiękowców szum informacyjny. Nie wchodzę w szczegóły bo i tak przynudzam ;-) Obecnie użycie “opóźnienie” w odniesieniu do dźwięku, używa się czasem w literaturze fachowej i jak ktoś się umówi w rozmowie że mówiąc “opóźnienie” ma na myśli “latencję”. Język Polski zawsze przyjmował i nadal przyjmuje obce wyrazy. Używanie ich jednak według zasad “widzimisię” jest buractwem a nie samo jego pojawienie się.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona