IK Multimedia obiecuje mniejszą latencję audio w urządzeniach z Androidem | Tabletowo.pl

IK Multimedia obiecuje mniejszą latencję audio w urządzeniach z Androidem

Dołącz do dyskusji 0

Podczas gdy większość pasjonatów nowoczesnych technologii wciąż żyję zakończonymi wczoraj targami CES branża muzyczna zaczyna powoli szykować się na nadchodzące wielkimi krokami targi NAMM. Tegoroczna edycja zapowiada się szczególnie ciekawie dla muzyków posiadających urządzenia z systemem Android.

Wszystko wskazuje bowiem na to, że Zielony Robot jest już na dobrej drodze do zaoferowania muzykom realnej alternatywy dla iOS. Na tegorocznych stoiskach powinny więc pojawić się wreszcie długo wyczekiwane instrumenty i akcesoria muzyczne przystosowane do współpracy ze wspominanym systemem. Jedną z firm prezentujących produkty tego typu będzie IK Multimedia, której reprezentanci ogłosili niedawno, że udało im się rozwiązać problem wysokiej latencji audio na urządzeniach z Androidem.

Opublikowana przez nich notatka prasowa twierdzi, iż udało im się zmniejszyć opóźnienia dźwięku nawet do 2 ms, co jest naprawdę imponującym wynikiem, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę dotychczasowe „osiągnięcia” Google w tej dziedzinie. Niestety, jak na razie nie ujawniono zbyt wielu szczegółów dotyczących tego magicznego rozwiązania. Wiadomo jedynie, że będzie ono współpracowało z urządzeniami działającymi pod kontrolą systemu Android od wersji 4.0 wzwyż i mogącymi pełnić rolę hosta USB. Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem zagadki wydaje się więc być jakiś interfejs audio, zaprojektowany specjalnie pod kątem współpracy z systemem Google’a. Czy tak też będzie w rzeczywistości przekonamy się na targach NAMM, które rozpoczną się już 22 stycznia w Anaheim.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona