IFA2014: HTC Desire 820 to piękny średniak Tajwańczyków, który może odnieść sukces! 17

IFA2014: HTC Desire 820 to piękny średniak Tajwańczyków, który może odnieść sukces!

Na targach IFA w Berlinie poznaliśmy już topowe propozycje Sony i Samsunga, ale mnie zastanawiało co pokaże tajwańska firma HTC. Ostatnio przecież zaprezentowali flagowy model na rynki azjatyckie, o nazwie Butterfly 2 oraz świetnego HTC One M8 for Windows z systemem Windows Phone 8.1. Dlatego nie mieliśmy co liczyć na topowy model, ale zobaczyliśmy inny interesujący phablet. HTC Desire 820 to jedno z pierwszych 64-bitowych urządzeń, tylko czy oprócz procesora ma w sobie coś ciekawego?

HTC Desire 820 to zapowiadany już od jakiegoś czasu phablet tajwańskiej firmy z 64-bitowym procesorem. Został zastosowany 8-rdzeniowy układ Snapdragon 615  wyposażony w łączność 4G LTE. Poza tym znajdziemy w nim także 2 GB pamięci RAM, więc mocy nam nie zabraknie. Ekran w tym modelu ma 5,5 cala, a jego rozdzielczość to 720 x 1280 pikseli, czyli HD. Dla fanów fotografii został przygotowany 13-megapikselowy aparat główny z przesłoną f/2,2 oraz 8-megapikselowa matryca na przednim panelu, która przypadnie do gustu wszystkim fanom robienia selfie. Również pasjonaci muzyki powinni być zadowoleni, ponieważ w 820 znajdziemy dwa głośniki stereo oraz technologię HTC BoomSound. Bateria w tym modelu ma pojemność 2600 mAh. Oczywiście ten model będzie wspierać unikalne pokrowce HTC.

Specyfikacja prezentuje się bardzo dobrze, jak na telefon ze średniej półki, ale jak wiemy ważny jest również wygląd urządzenia. A moim zdaniem Desire 820 to wizualny strzał w dziesiątkę, ponieważ wygląda bardzo dobrze. Dwukolorowa obudowa na zdjęciach prezentuje się znakomicie i chciałbym już teraz zobaczyć, jak to będzie wyglądać na żywo. Szczególnie, że do wyboru będzie aż 9 wariantów kolorystycznych: Marble White, Tuxedo Grey, Santorini White, Milky-way Grey, Tangerine White, Saffron Grey, Flamingo Grey, Blue Mist, oraz Monarch Orange. Niestety nie jest jeszcze znana cena tego urządzenia, ale trafi ono na półki sklepowe na przełomie września i października.

Pewnie wielu z Was zastanawia się jak mocny naprawdę jest Snapdragon 615 wspomagany przez 2 GB RAM. Został on sprawdzony na stoisku HTC przez ekipę phonearena.com i wypadł całkiem nieźle. Należy jednak pamiętać, że to testowy egzemplarz, finalna wersja może okazać się trochę mocniejsza.

htc desire 820 benchmark