Hyundai Kona (fot. Hyundai)

Takiej metody płatności jeszcze nie było. Hyundai pozwoli zapłacić samochodem

W świecie, gdzie płatności mobilne stają się normą, Hyundai wprowadza innowację, która może zrewolucjonizować sposób, w jaki dokonujemy codziennych transakcji. Wyobraź sobie, że Twój samochód nie tylko służy jako środek transportu, ale także jako portfel elektroniczny, umożliwiający np. płatności za parking. Hyundai obiecuje to już w przyszłym roku.

Nowa era płatności z Hyundai

Hyundai, jak każdy procent samochodów, niemal bez przerwy pracuje nad kolejnymi ulepszeniami i nowymi funkcjami, by przyciągnąć do siebie potencjalnych klientów. Według informacji pojawiających się w sieci, firma postanowiła zrewolucjonizować sposób, w jaki kierowcy dokonują płatności za usługi związane z ich samochodami.

Dzięki współpracy z Parkopedia (jednym z największych systemów do opłat za parkowanie w USA), Hyundai wprowadza system płatności Hyundai Pay, który pozwoli kierowcom w Stanach Zjednoczonych na dokonywanie płatności za parking bez konieczności opuszczania pojazdu czy korzystania z dodatkowych aplikacji. To nie tylko ułatwienie, ale także krok w stronę bardziej zintegrowanego i płynnego doświadczenia użytkownika samochodu.

System, który zostanie wprowadzony w modelach producenta w 2024 roku, umożliwi płatności za parking w ponad 6000 miejsc. Według informacji przekazanych przez portal The Verge nowa funkcja zadebiutuje w przyszłym roku w modelu Hyundai Kona 2024, jednak możliwe, że nowy sposób płatności zostanie rozszerzony na kolejne modele producenta. Na razie brak jest jednak dodatkowych szczegółów.

Hyundai Pay
Hyundai Pay (źródło: parkopedia)

Jak to działa?

Nowy system płatności Hyundai Pay jest zaprojektowany tak, aby maksymalnie uprościć proces. By skorzystać z tej funkcji, kierowcy będą musieli po prostu dodać swoją kartę płatniczą do systemu multimedialnego w samochodzie. Proces ten jest niezwykle prosty i intuicyjny, wymagając jedynie kilku kroków podczas konfiguracji.

Hyundai Pay
Hyundai Pay (źródło: parkopedia)

Po dodaniu karty, system będzie mógł automatycznie naliczać opłaty za parking, a także za inne usługi, które być może zostaną dodane w przyszłości. To całkiem ciekawa wizja, gdzie bez wychodzenia z samochodu można zapłacić za tankowanie paliwa czy mycie. Do tego wszystkie transakcje mają cechować się wysokim poziomem bezpieczeństwa, a więc kierowcy nie będą musieli obawiać się o swoje pieniądze.

Ewentualne rozszerzenie takiej funkcji na inne rynki w przyszłości nie tylko ułatwi życie kierowcom, ale także otworzy drzwi do szeregu innych innowacji, które mogą zrewolucjonizować sposób, w jaki korzystamy z naszych samochodów na co dzień. Czy samochody w przyszłość zastąpią nam (przynajmniej w pewnej części) nasz portfel? Ciekawe pytanie, które warto będzie sobie przypomnieć za jakiś czas.