(źródło: HyperX)
(źródło: HyperX)

Nowa gamingowa klawiatura oraz stacja ładująca do padów od HyperX zadebiutowały na CES 2021

HyperX to marka, której chyba żadnemu graczowi nie trzeba przedstawiać. Ta gamingowa seria od Kingstona podbiła serca wielu z nich, a nowości zaprezentowane na targach CES 2021 to prawdziwa gratka dla fanów wszelkiego rodzaju rozgrywek online.

HyperX Alloy Origins 60 – kompaktowa klawiatura mechaniczna

Pierwszym z zaprezentowanych sprzętów jest nowa klawiatura mechaniczna o bardzo kompaktowych wymiarach. Alloy Origins 60, jak nazwa wskazuje, oferuje jedynie 60% wymiarów pełnej klawiatury. Nie oznacza to jednak, że brakuje jej funkcji. Większość klawiszy oferuje dodatkowe opcje, które możemy wywołać za pomocą przycisku Fn – wśród nich znalazły się zarówno sterowanie multimediami oraz podświetleniem jak i skróty do klawiszy, o które Alloy Origins 60 pomniejszono.

HyperX Alloy Origins 60 (źródło: HyperX)
Alloy Origins 60 (źródło: HyperX)

Klawiatura przechowuje do trzech profili, które można przełączać za pomocą skrótu klawiszowego lub aplikacji na komputerze z Windows 10. W tym samym programie możemy dostosować oświetlenie LED oraz skonfigurować dodatkowe makra.

Za charakterystyczny klik odpowiadają czerwone liniowe mechaniczne przełączniki schowane pod dwuwarstwowymi klawiszami wykonanymi z PBT, które mają zapewnić odporność na ścieranie nawet po wielu miesiącach użytkowania. Całość jest zasilana odłączanym przewodem USB typu C.

Model zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych w cenie 99,99 dolarów, czyli około 370 zł.

HyperX ChargePlay Duo – stacja ładująca dla dwóch padów do Xboxa

Jak dobrze wiemy, granie nie ogranicza się jedynie do pecetów, więc producent pokazał również ciekawą nowość dla osób preferujących konsole Xbox. ChargePlay Duo zaoferuje wygodny sposób ładowania dwóch kontrolerów do Xbox One lub Xbox Series X/S równocześnie.

Dzięki dwóm wymiennym akumulatorom o pojemności 1400 mAh, możemy postawić tę stację dokującą w dowolnym miejscu, a wbudowane diody LED poinformują nas o stanie naładowania padów. ChargePlay Duo zadebiutuje w amerykańskim sklepie producenta w lutym. Cenę ustalono na 39,99 dolarów, czyli około 150 zł.

HyperX ChargePlay Duo (źródło: HyperX)
ChargePlay Duo (źródło: HyperX)

Starsze sprzęty HyperX dostępne na całym świecie

Producent podczas CES 2021 poinformował również o globalnej premierze kilku starszych sprzętów swojej marki. Są to debiutujące w zeszłym roku słuchawki Cloud II Wireless oraz Cloud Revolver 7.1, a także ultralekka myszka Pulsefire Haste. Wszystkie te produkty można znaleźć w oficjalnym sklepie HyperX.