Hulajnogi firmy Bolt
Hulajnogi firmy Bolt

Bolt uruchamia elektryczne hulajnogi w Białymstoku. Jest tanio!

Białystok dołącza do polskich miast, w których można wynająć elektryczną hulajnogę Bolt. W sumie można je już znaleźć w 10 miastach w Polsce.

Hulajnogi Bolt w Białymstoku

Jak dotąd, hulajnogi Bolt mogliśmy spotkać w Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Sopocie, Warszawie i Wrocławiu. Do tego grona dołącza dziś Białystok, jako 10. miasto w Polsce, w którym można wynająć „zieloną” hulajnogę elektryczną na minuty.

Ci mieszkańcy Białegostoku, którzy są już użytkownikami aplikacji Bolt, zobaczą symbol hulajnogi w swojej aplikacji. Wybranie symbolu przeniesie użytkownika do „wypożyczalni” jednośladów.

Charakterystyczne, zielone hulajnogi elektryczne Bolt

Odblokowanie hulajnogi odbywa się tak samo, jak zawsze – przy pomocy zeskanowania kodu QR. Przy pierwszym użyciu wyświetli się instrukcja dla użytkownika ze wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy i parkowania pojazdu.

Tanio – i to nie jest czasowa promocja

Odblokowanie elektrycznej hulajnogi jest bezpłatne, a korzystający z aplikacji w Białymstoku będą płacić 0,50 zł za każdą minutę jazdy. W porównaniu do cenników obowiązujących w innych miastach – jest wyraźnie taniej.

Niska cena za przejazdy oraz brak opłaty za odblokowanie powinny zachęcić mieszkańców Białegostoku do korzystania z nowego środka jednoosobowego transportu. Ciekawe, jak wpłynie to na krajobraz komunikacji miejskiej, i tak już dość skutecznie przeobrażonej przez pandemię koronawirusa.