Hue poszerza swoją ofertę o oświetlenie ogrodowe i obsługę głosem

Segment inteligentnego oświetlenia zasługuje na więcej uwagi dużych producentów i Phillips doskonale o tym wie, więc zdecydował się na zainwestowanie w poszerzenie oferty Hue – swojej submarki odpowiedzialnej za chociażby inteligentne żarówki czy urządzenie Sync Box, które również doczekało się paru udoskonaleń.

Reklama

Inteligentne oświetlenie w ogródku

Na targach  CES 2020 nie zawsze zapowiadane są tylko przełomowe nowości. Hue pokusiło się tym razem o zaprezentowanie nowej, nieco odświeżonej wizualnie linii lamp ogrodowych.

Reklama

Pokazano pięć wariantów:

  • Daylo – pierścień światła za 114 dolarów lub 119 dolarów zależnie od wersji,
  • Nyro – promień oświetlenia skierowany w dół za 119 euro,
  • Attract – śliczna lampka łukowa za 149 euro,
  • Appear – mogący świecić zarówno górnym jak i dolnym promieniem za 139 euro,
  • Resonate – promień w trójkątnym kształcie skierowany w górę i w dół za 129 euro.

Ceny nie zachwycają, choć według opinii użytkowników jakość tych urządzeń warta jest każdej złotówki i ich wycena nie została przesadzona.

 

Warto również wspomnieć o trzech zapowiedzianych energooszczędnych światłach:

  • Lily XL – niewielki reflektor za 139 euro,
  • Econic – ulepszona wersja znanej lampy ogrodowej za 149 euro,
  • Impress – standardowe światło ścienne za za 129 euro.

Informacje o dostępności produktów są dość rozbieżne i najlepiej szukać ich bezpośrednio u producenta.

Obsługa świateł Hue przy użyciu głosu

Hue Sync Box to urządzenie dostępne na rynku już od dłuższego czasu, jednak bynajmniej nie zostało one odstawione na bok i doczeka się kilku nowych, naprawdę przyjemnych funkcji.

Użytkownicy będą teraz mieli możliwość zsynchronizowania światła ze swoim telewizorem czy konsolą do gier tak, aby oświetlenie współgrało z wydarzeniami na ekranie. Synchronizacja dotyczyć też będzie pilota od telewizora, co umożliwi automatyczną zmianę oświetlenia zależną od tego, co akurat dzieje się z naszym urządzeniem.

Najważniejszą zmianą będzie jednak wprowadzenie obsługi asystentów głosowych. Asystent Google, Siri i Alexa będą teraz mogli zmieniać ustawienia świateł, włączać i wyłączać je, a także zmieniać się pomiędzy różnymi żarówkami. Świetna zmiana i krok w dobrą stronę w kwestii unifikacji urządzeń Smart Home.

Co sądzicie o nowych wariantach oświetlenia pokazanych przez Hue? Macie jakieś inteligentne żarówki u siebie w domu? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Źródło: Android Police, Signify

Reklama