Huawei zaprzecza, że Mate 9 zadebiutuje 1 września. Zamiast niego możemy zobaczyć Mate S 2

Gdy Huawei zapowiedział, że 1 września zaprezentuje nowy smartfon, od razu pojawiły się głosy, że będzie to Mate 9. Producent najwyraźniej się o tym dowiedział, ponieważ już teraz temu zaprzeczył. Czym byłby jednak świat technologiczny bez domysłów i plotek? Zaczęto więc spekulować, że na dzień przed rozpoczęciem targów IFA 2016 w Berlinie zobaczymy Mate S 2.

To wydaje się o wiele bardziej prawdopodobne, ponieważ pierwszy Mate S zadebiutował 2 września 2015 roku. Tym samym minąłby dokładnie rok i byłby to wręcz idealny moment na prezentację następcy. Zwłaszcza, że Bruce Lee, jeden z managerów, odpowiedzialny za produkty marki, napisał na swoim profilu w serwisie społecznościowym Weibo, że Mate 8 trafił do sprzedaży zaledwie w grudniu 2015 roku i dlatego nie ma się co spodziewać, że Mate 9 zostanie pokazany już pierwszego września.

Huawei Mate 8 Huawei Mate 9

Choć do tego dnia zostało już niewiele ponad 9 tygodni, to de facto nie wiemy nic na temat Mate’a S 2. W TENAA ostatnio pojawił się smartfon, który wygląda i jest wyposażony dokładnie tak samo, jak Mate 8 (z tą różnicą, że ma bardziej zaawansowany Force Touch) i niektórzy twierdzą, że jest to właśnie następca Mate S. Wydaje się to jednak bezsensownym posunięciem i należałoby oczekiwać większych zmian, a nie wypuszczania klona dostępnego na rynku urządzenia. Z drugiej strony trzeba przyznać, że pole manewru jest bardzo małe i Chińczycy muszą się mocno postarać, aby stworzyć coś, co nie zagrozi pozycji zarówno Mate 8, jak i P9 Plus.

Tutaj warto przypomnieć, że jakiś czas temu pojawiła się plotka, że w drugiej połowie roku Huawei zaprezentuje smartfon z obustronnie zakrzywionym wyświetlaczem i że będzie nim właśnie Mate S 2. Nieco później, Yu Chengdong, CEO marki, potwierdził, że w tym samym okresie na rynku pojawi się kolejne urządzenie z podwójnym aparatem autorstwa Leica (w domyśle Mate 9).

Możliwości i konfiguracji jest więc wiele i czas pokaże (a właściwie to najpierw przecieki), na jakie posunięcia zdecydują się Chińczycy w przypadku następcy Mate S.

*Na zdjęciu wyróżniającym Huawei Mate S

Źródło: GizmoChina