Huawei zaprezentował rewolucyjną baterię. Ma mieć większą żywotność i wspierać jeszcze szybsze ładowanie

W ostatnich latach na rynku ogniw do urządzeń elektronicznych była stagnacja. Producenci ochoczo korzystali ze starych rozwiązań, teraz jednak może się to zmienić za sprawą nowości od Huawei. Chiński gigant stworzył nową baterię litowo-krzemową, która ma się cechować większą żywotnością, bezpieczeństwem i lepszą współpracą z systemami szybkiego ładowania.

Huawei Consumer Business Group na specjalnej konferencji ogłosiło swój nowy rewolucyjny produkt, którym ma być ogniwo litowo-krzemowe. Firma ma nadzieję, że dzięki niemu otwiera nowy rozdział i ta technologia zmieni podejście do korzystania z urządzeń elektronicznych. Największą zmianą techniczną w tego typu bateriach jest porzucenie grafitowych anod na rzecz litowo-krzemowych.

Reklama

Dzięki zastosowaniu specjalnej powłoki, która została wykonana z azotu i węgla, bateria uzyskała wysoką przewodność, co za tym idzie będzie mogła być jeszcze szybciej ładowania. Niestety, na konferencji zabrakło konkretów w postaci czasu, w którym można naładować nowość. Rozwiązanie ma opierać się na niskim napięciu i wysokim natężeniu czyli odwrotnie do innych obecnie stosowanych. Dodatkowo, zastosowane zmiany mają poprawić wydajność baterii oraz jej sprawność. Podczas konferencji nie podano żadnych informacji odnośnie terminów, kiedy to nowe ogniwa miałyby trafić do produkcji, a co za tym idzie do seryjnie produkowanych urządzeń.

Warto dodać, że Huawei już w 2016 roku chwalił się nowymi bateriami z dodatkiem grafenu, które mogły pracować w wysokich temperaturach i miały mieć dwukrotnie większą pojemność od ogniw litowo-jonowych. Niestety, do tej pory nie są one seryjnie produkowane, więc nie wiadomo czy nowa technologia będzie faktycznie użytkowana. Mam nadzieję, że w tym wypadku chiński gigant pójdzie o krok dalej i w niedalekiej przyszłości zobaczymy smartfony, które będą w nie wyposażone.

*na zdjęciu tytułowym znajduje się Huawei P20 i P20 Pro

Źródło: Gizmochina