Świetny ruch Huawei. Firma umożliwia nagrywanie rozmów telefonicznych

Nagrywanie rozmów to temat, który wzbudza wiele kontrowersji. Mimo wszystko, zawsze dobrze jest dać użytkownikom wybór. Google zabrało ten wybór wraz z Androidem Pie, jednak – na szczęście – z odsieczą przychodzi Huawei.

Nagrywanie rozmów nie w każdym państwie jest legalne. Warto o tym pamiętać. Nie sposób jednak nie zauważyć tego, że możliwość rejestracji połączeń telefonicznych może uchronić nas choćby przed nieuczciwym zakupem na odległość. Na wielu forach dyskusyjnych można znaleźć osoby, które zawdzięczają temu narzędziu naprawdę wiele. Google z sobie znanych względów znacząco utrudniło rejestrowanie rozmów w najnowszym Androidzie, co wywołało oburzenie części społeczności skupionej wokół zielonego systemu.

Reklama

Na szczęście wciąż ostała się sposobność dodawania natywnego rejestrowania połączeń, którą mogą – choć wcale nie muszą – wykorzystać producenci smartfonów. Zapewne wiele osób ucieszy się, gdy napiszę teraz, że w najnowszej wersji EMUI, którą Huawei oznaczył numerem 9.1, można ten tryb szybko aktywować. Pewnego rodzaju ciekawostką jest to, że jeśli użytkownik ma EMUI 9, może pobrać plik .apk, który również doda ten tryb.

Fot za: XDA Developers

Po zakończeniu całej procedury należy tylko tapnąć na odpowiednią ikonę przed przyjęciem połączenia i już można cieszyć się z działającego rejestratora rozmów, który nic nie robi sobie z tego, że mamy przecież Androida Pie i liczne obostrzenia związane z podobnymi aplikacjami firm trzecich.

Ciekawi mnie czy wiele firm pójdzie w ślady Huawei. A może będziemy obserwować zupełnie inny kierunek i Huawei zostanie na placu boju sam?

Rozstrzygnijmy to wreszcie. Która nakładka na Androida według Was jest najlepsza?

Jak uważacie, Google popełniło błąd, wprowadzając tak restrykcyjne obostrzenia w nagrywaniu rozmów w Androidzie Pie? A może firma z Mountain View ma rację i powinno zakazać się tej praktyki? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: XDA Developers