Huawei sprzedał prawie 17 milionów smartfonów w 3 kwartale tego roku

Huawei to jedna z większych chińskich firm, która nadal pokazuje ciekawe urządzenia i wszystko wskazuje na to, że z kwartału na kwartał będzie coraz lepiej. Zamierzają oni pokazać Honora 4X, który będzie konkurentem produktów Xiaomi, a flagowy Honor 6 wchodzi niedługo do Europy. Poza tym robią oni także tablety i Kasia zrecenzowała ostatnio MediaPada T1 8.0 S8-701u.  Świetnie radzi sobie także Ascend Mate 7, którego wybrało już milion klientów. 

Według ostatnich informacji Huawei dostarczył na rynek w 3 kwartale tego roku 16,8 milionów urządzeń, z czego 26% to produkty średniej lub wyższej klasy. Poza tym Chińczykom udało się osiągnąć bardzo duże wzrosty sprzedaży swoich produktów na rynkach rozwijających się. Absolutnym rekordzistą jest wynik z Afryki i Bliskiego Wschodu, który okazał się lepszy aż o 322%. CEO Huawei twierdzi nawet, że na niektórych takich rynkach są oni lepsi od Samsunga, co jest świetnym wynikiem. Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda to w innych częściach świata.

Huawei

 

Na uwagę zasługuje również wynik Ascenda Mate 7, którego sprzedaż przekroczyła już 1 milion urządzeń. Oczywiście nie jest to poziom topowych produktów Samsunga czy Apple, ale Chińczycy i tak mają się z czego cieszyć.

Jeśli miałbym wskazać chińskie firmy z największym obecnie potencjałem, to oprócz Xiaomi postawiłbym na Lenovo i właśnie Huawei. Świetnie sobie radzą, a ich produkty są coraz ciekawsze. Trochę mnie zastanawia ospałość ZTE, ale może to tylko cisza przed burzą. A Waszym zdaniem Huawei ma się z czego cieszyć?