Ważne

IFA 2014: Huawei prezentuje phablety Ascend G7 i Mate7

Podczas dzisiejszej konferencji Huawei, producent zaprezentował nowy, bardzo ciekawy phablet Ascend G7, charakteryzujący się 5,5-calowym ekranem oraz obsługą 4G oraz 6-calowy Mate7.

Urządzenie wyposażone zostało w ekran pracujący z rozdzielczością 1280 x 720 pikseli, czterordzeniowy, 64-bitowy układ Qualcomm 1,2 GHz oraz dwa gigabajty pamięci operacyjnej. Ponadto znajdziemy tutaj aparat z matrycą 13-megapikseli, kamerkę do wideorozmów (5-megapikseli), 16GB pamięci na pliki użytkownika i baterię 3000 mAh.

Huawei Ascend G7 został w całości wykonany z metalu, a jego obudowa ma zaledwie 7,6 milimetra grubości.

Huawei Ascend G7_Single_Silver Front Face_Hi res

Huawei Ascend G7_Single_Silver Back Face_Hi res

Cena urządzenia wynosić będzie 299 Euro. Jeszcze w tym miesiącu trafi do Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Danii, Holandii, Polski, Turcji, Norwegii, Afryki Południowej, Meksyku i na Węgry.

Drugim urządzeniem, zaprezentowanym dziś przez Huawei  jest Mate7. Phablet wyposażony w 6-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli pracuje dzięki czterordzeniowej jednostce Huawei Kirin 925 CPU 1,8 GHz. Wspomagają go dwa gigabajty pamięci operacyjnej. Użytkownik do dyspozycji dostanie 16GB na pliki, które będzie mógł rozszerzyć za pomocą karty microSD. Długi czas pracy ma zapewnić ogniwo 4100 mAh, a ponadprzeciętnej jakości zdjęcia wykonywać aparat z matrycą 13-megapikseli. Phablet ponadto wyposażony został w czytnik linii papilarnych.

Sugerowana cena detaliczna standardowej wersji phabletu  Mate7 (2 GB RAM i 16 GB ROM) to 499 euro. Natomiast cena wersji premium Ascend Mate7 (3 GB RAM i 32 GB ROM) to 599 euro. Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży w trzecim kwartale przyszłego roku.

Huawei Ascend Mate7_Group 3_Hi res Huawei Ascend Mate7_Single_Gray Front Face_Hi res

Komentarze

 • Jeremy

  “Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży w trzecim kwartale przyszłego roku.” – to jakieś żarty? ZA ROK!? Wtedy to już będzie premiera Note 5…

 • Marcin Mierzejewski

  Też mi się wydaje to niemal nierealne. Najprawdopodobniej będzie to trzeci albo czwarty kwartał tego roku. Nikt nie wydaj topowej specyfikacji, aby opóźnić premierę. To tak jakby wyrzucić kasę na tworzenie modelu w błoto. Doskonale o tym wie Google, które straciło na Nexusie 4 dużo pieniędzy. Zanim produkt dotarł nad Wisłę, rządził Snapdragon 800 i Full HD, deklasując przestażałą specyfikację czwartego Nexusa.

  • Yanoosh

   Roczny telefon jest przestarzaly hehe.

 • janko

  Ceny tych gadżetów od Huaweia to niezły żart. 500 euro czyli ponad 2000zł za telefon o parametrach zbliżonych do zeszłorocznego LG G2, którego można kupić pewnie za 1000zł, a wiadomo, że G2 na pewno jest dobry, ma wsparcie zarówno producenta jak i “niezależne”, ludzie są z niego zadowoleni, produkt jest sprawdzony i popularny. A tu jakiś Huawei, może i dobry, ale na starcie dwa razy droższy, a jeszcze nikt go nie widział, a patrząc na różne wcześniejsze produkty Huaweia, to nie można się spodziewać ani nadzwyczajnej jakości, ani długiego wsparcia.

  Poza tym szefem Huaweia jest stary, komunistyczny zbir, wsławiony “bohaterskim utrwalaniem władzy ludowej” w czasie chińskiej rewolucji kulturalnej, czyli w czasie przerażającej rzezi, pogromu i zniszczenia. Dzisiaj te czerwone dziadki leśne są w Chinach szefami dużych firm, banków, itd. Tak samo, jak u nas.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona