fot. Samsung

Huawei też wypuści na rynek smartfon z czterema aparatami i to znacznie lepszy od Samsunga Galaxy A9

W tym roku Huawei wywarł niemały wpływ na segment smartfonów i stał się inspiracją dla niemal wszystkich konkurentów (tylko niewielu mu się oparło). W jednej kwestii Samsungowi udało się jednak wyprzedzić rywala, ponieważ to Koreańczycy jako pierwsi na świecie zaprezentowali model z poczwórnym aparatem (mowa oczywiście o Galaxy A9). Chińczycy nie zamierzają się temu biernie przyglądać i już pracują nad bezpośrednią odpowiedzią, która będzie jeszcze lepsza.

Premiera Huawei P20 Pro odbiła się szerokim echem, ponieważ był to pierwszy na świecie smartfon z potrójnym aparatem głównym. Producent nie poszedł jednak wyłącznie na ilość, ale zadbał także o jakość – zdjęcia robione tym urządzeniem są naprawdę świetnej jakości. Sprzęt ten przez długi czas nie miał bezpośredniej konkurencji, ale ostatnio się jej doczekał w postaci LG V40 ThinQ oraz (mimo wszystko) Huawei Mate 20 i Mate 20 Pro.

Reklama

Samsung jednak poszedł już o krok dalej i wprowadził na rynek Galaxy A9 z poczwórnym aparatem. Co ciekawe, nie jest to flagowiec, a smartfon ze średniej półki. Główne oczko w module ma rozdzielczość 24 Mpix i przysłonę f/1.7, natomiast pozostałe trzy kolejno: 8 Mpix f/2.4, 10 Mpix f/2.4 i 5 Mpix f/2.2. Każde z ww. ma też określone zadanie: pierwsze ma obiektyw szerokokątny o polu widzenia 120°, drugie pełni rolę tzw. teleobiektywu i zapewnia 2x zoom optyczny, a trzecie zbiera dane o głębi i pozwala uzyskać efekt rozmazanego tła (oraz regulować go także po zrobieniu fotografii – funkcja Live Focus).

Aparat główny w Samsungu Galaxy A9 (fot. Samsung)

W wywiadzie z niemieckojęzycznym serwisem AndroidPIT, Walter Ji, szef Cosumer Business Group Huawei w Europie przyznał, że już w przyszłym, 2019 roku zostanie zaprezentowany smartfon z poczwórnym aparatem i być może też z większą liczbą soczewek. Producent nie chce bowiem ograniczać się do potrójnego czy pięciokrotnego (bezstratnego) zoomu – jego ambicją jest zaoferowanie nawet dziesięciokrotnego (bezstratnego) przybliżenia!

Walter Ji przyznał też, że inżynierowie w pocie czoła pracują nad kolejnymi innowacjami i niewykluczone, że część z nich zobaczymy już w przyszłym roku na pokładzie nowych urządzeń, najpewniej w pierwszej kolejności flagowców z serii P30. W pierwszej połowie 2019 roku producent planuje zaprezentować również składany smartfon z obsługą łączności 5G.

Przy okazji Walter Ji przyznał także, że marka przykłada mniejszą uwagę do urządzeń z najniższej półki, ponieważ w tym segmencie nie da się zapewnić dobrego doświadczenia użytkownika (ang. user experience), a Huawei bardzo na tym zależy. Szef Cosumer Business Group Huawei w Europie dał też do zrozumienia, że nie powinniśmy się spodziewać smartfonów z serii Android One, gdyż producent doszedł do wniosku, iż klienci wolą EMUI.

Źródło: AndroidPIT, Samsung