Potwierdzone: Huawei wkrótce wypuści na rynek smartfon z Android Go na pokładzie - Tabletowo.pl

Potwierdzone: Huawei wkrótce wypuści na rynek smartfon z Android Go na pokładzie

Na niedawnych targach MWC 2018 mieliśmy prawdziwy wysyp smartfonów z systemem Android Go na pokładzie. Huawei podczas nich zapowiedział, że również taki wkrótce wprowadzi na rynek. Teraz dowiadujemy się, kiedy dokładniej to nastąpi, a przy okazji poznaliśmy też kilka szczegółów na temat specyfikacji nadchodzącej nowości.

Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że nastał moment, w którym budżetowe smartfony przestały mieć prawo bytu z powodu coraz bardziej wymagającego systemu Android. Słaba specyfikacja techniczna nie była bowiem w stanie „uciągnąć” rozbudowanych funkcji i ciężkich aplikacji Zielonego Robota. Google w końcu się jednak obudziło i stworzyło Android Go, który ma działać szybko i płynnie nawet na urządzeniach z bardzo przeciętnymi parametrami.

Czy nam się bowiem to podoba, czy nie, budżetowe smartfony są potrzebne na rynku. Ich najmocniejszą stroną jest niska cena, dzięki czemu na ich zakup może pozwolić sobie również mniej zamożny klient. Tego typu urządzenia kierowane są głównie na rynki rozwijające się, jak Indie i Afryka, w których cały czas masa osób jeszcze nigdy nie korzystała z inteligentnego telefonu. Skoro więc jest popyt, to i podaży nie może zabraknąć.

Jak wspomniałem, na targach MWC 2018 zadebiutowała cała masa smartfonów z systemem Android Go, m.in. Nokia 1Alcatel 1x i ZTE Tempo Go. Z kolei niektórzy producenci, jak Huawei, zadeklarowali, że również mają taki plan. Teraz dowiadujemy się, że Chińczycy zaprezentują swoją propozycję już w przyszłym miesiącu (przynajmniej w Republice Południowej Afryki) oraz że ma ona należeć do rodziny Y 2018. Urządzenie ma oferować 1 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej oraz – co oczywiste – system Android Go. Mimo to, sprzęt ma – według zapewnień przedstawiciela producenta w RPA – działać przyzwoicie przez dwa lata (czyli średni cykl życiowy tego typu produktu).

Przy okazji warto wspomnieć, że w przeszłości pojawiły się informacje na temat Huawei Y5 Lite 2018, którym może być opisywany przez przedstawiciela Huawei smartfon. Według nich, urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz o rozdzielczości 854×480 pikseli, czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor MediaTek MT6737mDual SIM. W połączeniu z 1 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej może to więc być „typowy” model z systemem Android Go.

Polecamy również:

Androbieda kluczem do sukcesu. Tanie smartfony, małe aplikacje – tak to wygląda w Android Go

*Na zdjęciu tytułowym Huawei Y3 II LTE (pod linkiem znajdziecie jego recenzję, przygotowaną przez Alberta)

Źródło: Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona