Huawei rośnie w siłę – firma zanotowała wzrost sprzedaży o 63% rok do roku | Tabletowo.pl

Huawei rośnie w siłę – firma zanotowała wzrost sprzedaży o 63% rok do roku

Dołącz do dyskusji 0

Ostatnio Huawei radzi sobie wprost znakomicie na rynku. Wystarczy zresztą wspomnieć, że to właśnie im zostało powierzone zadanie stworzenia i produkcji Nexusa 6P, a ich własne modele cieszą się sporą popularnością. Zresztą trudno się temu dziwić. Tymczasem poznaliśmy pierwsze wyniki sprzedaży urządzeń mobilnych chińskiego producenta, które doskonale obrazują, jaki postęp dokonał się w tej firmie.

Przez cały trzeci kwartał 2015 roku Huawei sprzedało 27,4 miliona smartfonów, co w porównaniu z zeszłorocznym wynikiem 20 milionów, stanowi poprawę aż o 63 procent. Aktualnie naprawdę niewielu graczy z czołówki może pochwalić się równie świetnymi wzrostami. Co ciekawe, firma w samych Chinach powiększyła swoją sprzedaż o 81 procent, natomiast w Europie wskaźnik ten wyniósł jeszcze bardziej piorunujące 98 procent.

To wszystko oznacza jedno: Huawei powinien bezproblemowo w tym roku sprzedać łącznie ponad 100 milionów swoich urządzeń. Niewątpliwa zasługa w tym rodziny Honor, chociażby flagowego 7 czy też nieco tańszych propozycji, takich jak 4C lub 4X, który doczekał się już następcy w postaci 5X. Na pewno te rezultaty zostaną jeszcze poprawione, dzięki Nexusowi 6P albo nadchodzącemu high-endowi Mate 8.

Być może wkrótce kolejność pierwszej trójki rynku mobilnego ulegnie zmianie i Huawei przeskoczy Apple oraz Samsunga. Jednak Chińczycy nie mogą popadać w zbytni hurraoptymizm – wzrosty nie będą trwały wiecznie. W dodatku jest wielu groźnych graczy z Państwa Środka. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać za kilkanaście miesięcy, szczególnie, czy Amerykanie w końcu przekonają się do ich produktów.

źródło: Thomson Reuters przez NDTV, Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona