Huawei razem z Insta360 wypuszczą na rynek 360-stopniową kamerkę pod marką Honor | Tabletowo.pl

Huawei razem z Insta360 wypuszczą na rynek 360-stopniową kamerkę pod marką Honor

Dołącz do dyskusji 0

Huawei ogłosił, że wkrótce wypuści na rynek 360-stopniową kamerkę pod marką Honor, w opracowywaniu której pomaga mu Insta360. Honor VR Camera nie jest jednak autonomicznym urządzeniem – do działania będzie potrzebować smartfona.

Jak zapowiadają przedstawiciele obu firm, ich wspólnym celem jest, aby pobudzić rozwój segmentu wirtualnej rzeczywistości, zarówno poprzez oferowanie użytkownikom zaawansowanych technologicznie rozwiązań, jak i opracowywanie sieci o dużej przepustowości, co ma pomóc w pełni wykorzystać potencjał m.in. transmisji wideo w 360 stopniach.

Dokładna specyfikacja Honor VR Camera nie jest jeszcze znana – na razie tylko wiadomo, że ma dawać możliwość robienia zdjęć w rozdzielczości 3K oraz „płynnego streamowania wideo na żywo”. Urządzenie zadebiutuje „wkrótce”. Insta360 stworzy także dedykowaną aplikację, dzięki której użytkownicy będą mogli rejestrować i nadawać 360-stopniowy kontent oraz dzielić się nim z innymi.

Jak wspomniałem, Honor VR Camera nie jest – jak na przykład Samsung Gear 360 – samodzielnym urządzeniem. Aby wykorzystać jej potencjał, trzeba będzie ją przypiąć do smartfona za pomocą złącza USB Typu C (a przynajmniej na takie wygląda na poniższych grafikach; sugerowałaby to również powyższa – wszakże Honor 8 ma taki właśnie port).

Honor VR Camera

Źródło: Insta360

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona