Huawei pracuje nad tabletem z Windows 8 i LTE?

Wraz ze zbliżającą się premierą systemu Windows 8, poznajemy producentów, którzy pod koniec roku rozszerzą swe portfolio o urządzenia weń wyposażone. Wiemy, że w tym elitarnym gronie znajdą się Lenovo, Dell, Toshiba, Acer, Asus i Hewlett-Packard. Oprócz znanych marek, na rynku zadebiutują tablety i hybrydowe komputery stworzone przez mniej znane, chińskie firmy. Jak donosi wschodni serwis WPDang, jedną z nich będzie Huawei, który rozpoczął pracę nad tabletem z Windows 8 i modemem superszybkiej sieci komórkowej 4G LTE.

Ponieważ urządzenie ma być skierowane na rynek zachodni, gdzie, konkurencja nie śpi, możemy założyć, iż będzie charakteryzować się atrakcyjną specyfikacją i niską ceną. Choć na temat procesora i pozostałych podzespołów tabletu możemy jedynie spekulować, spodziewamy się, że wewnątrz znajdzie się jednostka wyprodukowana przez firmę Intel: Atom Z2580, Z2000, Cover Trail W lub Medfield. Pozostałe komponenty pozostają tajemnicą do czasu oficjalnej premiery lub, jeśli uśmiechnie się do nas szczęście, ewentualnego przecieku.

Huawei to jedna z nielicznych chińskich firm, której produkty mogą równać się jakością z urządzeniami oferowanymi przez międzynarodowych gigantów. Dotychczas w jego portfolio znalazło się kilkanaście telefonów komórkowych oraz tabletów, w tym S7 Slim, który podczas testów bardzo przypadł nam do gustu. Na targach Mobile World Congress 2012 w Barcelonie Huawei zaprezentował swoje najnowsze dziecko: MediaPada 10 FHD z czterordzeniowym procesorem K3 i ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości. Wyraźnie widać, że chiński producent gorączkowo stara się dotrzymać kroku potężniejszej konkurencji, co nam, klientom, wychodzi na dobre. Kto wie, może tablet Huawei z Windows 8 zawojuje rynek? Co ciekawe, istnieje prawdopodobieństwo, że chiński producent wprowadzi na rynek więcej niż jedno urządzenie. Jakkolwiek by się nie stało – czekamy!

via Tablet-News