fot. Gizchina

Huawei wychodzi do nas z garścią nowości do ładowania urządzeń mobilnych

Huawei ostatnimi czasy pokazał mnóstwo urządzeń, w tym m.in. serię Huawei Mate 40. Do portfolio chińskiego producenta trafiło także wiele akcesoriów, w tym nowy powerbank, ładowarka samochodowa oraz ładowarka bezprzewodowa.

Huawei SuperCharge Power Bank 12000 mAh

Pierwszą z nowości, jeśli chodzi o akcesoria, jest powerbank o pojemności 12000 mAh. Składają się na niego trzy akumulatory o pojemności 4020 mAh każdy. Jego obudowa jest wykonana z aluminium oraz jest odporna na zachlapania.

Najnowszy bank energii jest ładowany mocą 66 W poprzez port USB typu C, co pozwoli na jego naładowanie od 0 do 100% w niecałe dwie godziny. Na wyjściu także możemy otrzymać 66 W ładowanie, realizowane poprzez porty USB-A oraz USB-C.

Pełna specyfikacja Huawei SuperCharge Power Bank 12000 mAh:

  • 44.9 Wh, 4020 mAh x3,
  • USB-C Wejście/Wyjście : 5V/3A, 9V/3A, 12V/3A, 15V/3A, 20V/3.25A (max), 5V/4.5A, 10V/4A (max), 11V/6A (max),
  • wyjście USB-A: 5V/2A, 9V/2A, 12V/2A, 4.5V/5A, 5V/4.5A, 10V/4A (max), 11V/6A (max),
  • wyjście 1 + wyjście 2: 5V/4A (jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń za pomocą portów USB typu A (5V/2A) i USB typu C (5V/3A)),
  • cztery wskaźniki LED. Pierwszy wskaźnik jest stale zielony w trybie szybkiego ładowania, a drugi biały w standardowym trybie ładowania,
  • wymiary: 135 x 69,3 x 15,6 mm,
  • waga: 235g.
Huawei SuperCharge Power Bank 12000 mAh
fot. Fonearena

HUAWEI SuperCharge Wireless Car Charger

Drugą z nowości jest bezprzewodowa ładowarka samochodowa. Zapewnia ona ładowanie z mocą 50 W i ma dwa inteligentne czujniki do wygodnego montażu i wyciągania smartfona. Wszystko to odbywa się poprzez wbudowane czujniki zbliżeniowe, które automatycznie otwierają i zamykają ramiona ładowarki.

SuperCharge Wireless Car Charger jest także wyposażony w magazyn energii, który pozwala na ładowanie smartfona nawet po wyłączeniu zasilania z pojazdu, dzięki czemu napełnianie energii urządzenia będzie odbywało się jeszcze przez kolejne 30 minut.

Dla schłodzenia ładowarki opracowano nowy system chłodzenia powietrzem 3D, który pobiera chłodne powietrze z otoczenia, a następnie oddaje je z nagrzanych cewek, co ma pozwolić na skuteczne i ciche oddanie temperatury.

Huawei Super Fast Vertical Wireless Charger 50W

Ostatnim z akcesoriów jest wertykalna ładowarka bezprzewodowa Huawei Super Fast Vertical Wireless Charger 50W. Jak sama nazwa wskazuje, jest w stanie naładować nasze urządzenie z mocą 50 W, co jest rekordem chińskiej marki, jeśli chodzi o ładowanie bezprzewodowe.

Według Huawei, do wykorzystania tej ładowarki nie jest potrzebne ściąganie case’a z urządzenia. Najnowsze urządzenie ładujące ma wbudowany cichy wentylator, który może inteligentnie regulować prędkość obrotową, dzięki czemu w dzień może działać z pełną mocą, natomiast w nocy przełączyć się w tryb cichy, aby nie powodować zbędnych hałasów.

Huawei Super Fast Vertical Wireless Charger 50W
fot. Gizchina

Na razie nie ma informacji o dostępności ani cenach nowych urządzeń, ale w niedługim czasie powinny się one pojawić. Gdy tak się stanie – z pewnością damy znać.