Huawei potwierdza, że prace nad składanym smartfonem trwają 19

Huawei potwierdza, że prace nad składanym smartfonem trwają

Na rynku telefonów komórkowych trendy i moda to bardzo silne zjawiska. Obecnie kładzie się duży nacisk na notcha oraz telefony tzw. gamingowe. Notcha, poza Samsungiem, mają już w ofercie chyba wszyscy. Smartfony dedykowane dla graczy zaprezentowało nam już Xiaomi, Asus, Razer i inni. Mimo tych dwóch, w oczywisty sposób  wiodących nurtów, po internecie od dawna krążą plotki jakoby ta czy inna firma miała wypuścić na rynek urządzenie składane, łączące zalety tabletu i zwykłego telefonu. Do tego wyścigu oficjalnie dołączył Huawei.

Składane telefony – jak to na chwilę obecną wygląda

Plotki o składanym telefonie Samsunga pojawiają się w internecie od dawna i powracają co jakiś czas w związku z nowymi szkicami koncepcyjnymi czy renderami. Samsung Galaxy X pojawiał się w wielu wariantach – mniej lub bardziej trafnych. Wszystkie pomysły opierały się na formie ekranu składanego do środka co, w większości przypadków, skutecznie wykluczałoby korzystanie z zamkniętego urządzenia. Samsung chyba nigdy słowem nie potwierdził żadnego z tych domysłów, jednak trzeba przyznać, że niektóre propozycje wyglądały nader realistycznie.

Huawei potwierdza, że prace nad składanym smartfonem trwają 20

Lenovo, w odróżnieniu od Samsunga, faktycznie zdecydowało się pokazać działający produkt. Może nie oddany do użytku publicznego, nie gotowy na pojawienie się na rynku, jednak bez wątpienia działający. Tablet (telefon?) Lenovo Folio został zaprezentowany podczas Tech World 2017 i wyglądał naprawdę interesująco, szczególnie na uwagę zasługiwał fakt że składanie odbywało się na zewnątrz. W ten sposób, zamknięte urządzenie nie wytracało kompletnie swojej funkcjonalności.

Ostatecznie to firma ZTE wprowadziła na rynek urządzenie, któremu obecnie chyba najbliżej do określenia mianem „składanego”. ZTE Axon M to popularny telefon opisywany już parokrotnie na łamach Tabletowo między innymi tu i tu.

Huawei potwierdza, że prace nad składanym smartfonem trwają 22
ZTE Axon M (fot. @ZyadAtef12)

Huawei dołączył do gry

Jak donosi portal Digital Trends, CEO Huawei, Richard Yu, potwierdził w rozmowie z ich redaktorem, że w tym momencie są prowadzone prace nad składanym telefonem obsługującym 5G. Z rozmowy wynikało, że w przeszłości pojawił się pomysł na zaprezentowanie takiego urządzenia już w 2019 roku, jednak Yu stwierdził iż jest to mało prawdopodobne, gdyż urządzenie nie jest jeszcze gotowe dla konsumentów. Ostatecznie, z całej rozmowy najważniejszą informacją jest fakt, że urządzenie takie powstaje.

Źródło: digitaltrends.com