Ważne

Zdjęcia ZTE Axon M – dwa wyświetlacze składają się jak książka, ale nie są giętkie – jak to nazwać?

Innowacje w smartfonach ostatnimi czasy ograniczają się do nowych filtrów na Snapchacie, wyrzucania z urządzeń przydatnych złącz i eksperymentowania z różnymi metodami rozpoznawania tożsamości użytkownika. ZTE chce pokazać sprzęt, który jest inny niż wszystkie. Choć pomysł nie jest najnowszy, to jedno jest pewne – dawno czegoś takiego nie było.

O giętkich wyświetlaczach mówi się od lat. A to, że ich premiera tuż-tuż przed nami, a to, że ich opracowanie i produkcja nie jest wcale prosta i w sumie nieopłacalna. Ktoś jednak będzie musiał w końcu zrobić ten pierwszy krok i zaprezentować nowoczesne urządzenie, które będzie dało się składać, a po rozłożeniu używać (gdyż jak powszechnie wiadomo, praktycznie każdy smartfon da się złożyć, przy czym po takiej operacji nie nadaje się on już do użytku). Pierwszy krok w tę stronę chce zrobić ZTE.

Nowy sprzęt chińskiej firmy nosi nazwę kodową Axon Multy. Już o nim pisaliśmy, ale nie dysponowaliśmy żadnymi zdjęciami, więc tylko przypomnę, że chodzi o smartfon z dwoma ekranami Full HD, które będą rozkładać się jak książka, i tworzyć w ten sposób powierzchnię o przekątnej 6,8 cala i rozdzielczości 1920 x 2160 pikseli. Po złożeniu urządzenie wygląda jak zwykły smartfon. Nie ma mowy więc o smartfonie z giętkim ekranem, tylko o sprzęcie z dwoma ekranami.

Oprócz tego specyfikacja obejmuje procesor Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Aparat ma mieć 20 Mpix, zaś smartfon po złożeniu ma mierzyć 10 mm grubości. Zmieści się tam jeszcze bateria o pojemności 3120 mAh.

ZTE życzyłoby sobie, żeby Axon M, bo pod taką nazwą prawdopodobnie zadebiutuje ich dzieło, stał się brakującym ogniwem, łączącym wygodę użytkowania smartfonów z wielozadaniowością laptopów. Pierwsze liny między tymi okrętami zostały już rzucone, ponieważ odkąd na rynku panują telefony o naprawdę sporych wyświetlaczach, sprzedaż tabletów o niewiele większych ekranach spadła. Choć to samo w sobie nie jest dowodem na to, że między smartfonami a komputerami zaciera się pewna granica, to nie da się zaprzeczyć, że kieszonkowym urządzeniom powierzamy coraz więcej zadań.

Axon M będzie prawdopodobnie gwiazdą show zaplanowanego na 17 października. Świata nie podbije, bo będzie oferowany na wyłączność przy współpracy z jednym z amerykańskich operatorów telefonii komórkowej, ale na pewno stanie się jednym z najbardziej charakterystycznych urządzeń tego roku.

źródło: AndroidAuthority

Komentarze

 • Wojciech Burnatowski

  Sony juz lata temu zrobił rozkładany smartfon..

  • Jan Kwiatkowski

   I się rozłożyło. O jakim modelu podobnym do tego piszesz?

  • hahahaha

   Nie Sony tylko NEC Medias W 4 lata temu i Kyocera Echo 6 lat temu w epoce froyo :P Gdzieś coś zobaczyłeś i nie chciało się nawet przeczytać że to co wyprodukowało sony to był Tablet P a nie smartfon o kuriozalnej konstrukcji. Lepiej podobna konstrukcja wyszła wtedy Toshibie. Ich Libretto bardzo zainspirowało :P Sony….

   • Wojciech Burnatowski

    Tak faktycznie był to tablet wypuszczony w 2012r. Dzisiaj byłby to taki standardowy phablet.

    • hahahaha

     Phablet? Niestety nie. Phablet to urządzenie z modułem sieci komórkowej a tamto to był standardowy tablet bez modułu nawet GSM. Sama idea nazwy phablet to skrótowiec PH-hone t-ABLET. Czyli połączenie tabletu z telefonem. Kuriozalność Tabletu P Sony polegała na tym że po złożeniu to miało wyglądać jak telefon i tylko wyglądać. Ale nie wyglądało bo przy dwóch ekranach 5.5 posiadało nieprawdopodobnie szeroką ramkę i po złożeniu było większe niż tablety 7 calowe.

 • Krzysztofsf

  Taka bateria jaka daja. powinna byc dla kazdego ekranu a nie dla calosci

 • Jan Kwiatkowski

  Brawa za artykuł. Lekko, miło i z klasą napisane. Tą, której ostatnio jak na lekarstwo.

 • Ogólnie, całkiem ciekawe urządzenie. Jakaś innowacja w nim jest. Specyfikacja w dalszym ciągu robi jakieś wrażenie. Moznaby liczyć na jakieś rozsądne wycenienie, choć z drugiej strony… ZTE ma parcie na zawyżanie cen swoich urządzeń.

 • VMortens

  Jakaś innowacja to jest, ale nie muszę być wróżbitą, żeby już teraz ocenić, że rynek tego nie kupi, bo to nie bardzo ma sens. Tym bardziej, gdy tuż za rogiem czekają elastyczne ekrany.
  Ot ciekawostka, ale ani to specjalnie użyteczne, ani wybitnie nowatorskie. Fajnie, że firma drąży i szuka sposobu na siebie, ale szkoda, że brakuje im wyczucia rynkowego na tyle, że sami nie potrafią stwierdzić, że to nie będzie sukces.

  ZTE niech się lepiej weźmie za zmniejszanie górnych i dolnych ramek w swoich fonach. Kiedyś robili cudowne kompakty, które miały świetną specyfikację i świetnie się sprzedawały. Dzisiaj robią same patelnie i wciąż nie bardzo chcą zaadaptować się do nowych realiów, trzymając się kurczowo dizajnu z pasami startowymi pod i nad ekranem. Teraz wzięli się za dziwaczne dwu-ekranowe projekty…
  Kolejna firma z betonowym zarządzaniem?

 • Serim

  Odgrzewany kotlet z przed 5? Lat patrz Sony tablet P
  Link by tabletowo
  https://www.tabletowo.pl/2012/02/12/recenzja-tabletu-sony-tablet-p/

 • Preza

  Ale to już się nazywa. Nintendo 3ds :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona