Huawei P9 otrzyma akumulator o pojemności 2900 mAh

W tym tygodniu praktycznie każdego dnia pojawia się nowy przeciek na temat Huawei P9 – jedynie wczoraj była cisza. Tym razem mamy dla Was informacje na temat pojemności akumulatora, jaki zasili smartfon oraz kilka kolejnych renderów go przedstawiających.

Specyfikacja Huawei P9 nie skrywa przed nami praktycznie już żadnych tajemnic. Potężny przeciek z wtorku zdradził nam większość informacji na temat zastosowanych komponentów. Flagowiec zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Kirin 950 i układ garficzny Mali-T880 MP4 (ten sam zestaw, co w Mate 8), 5,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920), 3 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej (lub 4 GB + 64/128 GB w wersji Premium), podwójny aparat główny (każdy 12 Mpix), USB Typu C oraz system operacyjny Android 6.0.1 Marshmallow z autorską nakładką EMUI w wersji 4.0.

Jeśli natomiast chodzi o pojemność akumulatora, to wówczas mówiło się o 3900 mAh. To bardzo dużo, zwłaszcza, że konkurencji oferują – odpowiednio – 2800 mAh (LG G5), 3000 mAh (Samsung Galaxy S7 i Xiaomi Mi 5) lub 3600 mAh (Samsung Galaxy S7 Edge). Z 3900 mAh Huawei P9 dosłownie zmiótłby rywali pod tym względem. Niestety, plotka nie okaże się prawdą, bowiem smartfon przeszedł certyfikację w FCC. Dzięki temu, w opublikowanych dokumentach możemy znaleźć zapis o ogniwie o pojemności 2900 mAh. Szkoda, ale w sumie można było się tego spodziewać.

Huawei P9

Na swojego rodzaju pocieszenie mam dla Was kolejne rendery przedstawiające Huawei P9 (jeden z nich widoczny jest na samej górze). Są one oparte na dotychczasowych przeciekach i w pełni pokrywają się z wcześniejszymi doniesieniami. Po raz kolejny widzimy więc, że smartfon będzie nieco bardziej „zaokrąglony”. Jedyną różnicą jest okrągły, a nie kwadratowy czytnik linii papilarnych. Jest to jednak szczegół, więc nie warto przywiązywać do niego zbyt dużej uwagi – zwłaszcza, że drugą opcję potwierdziły już zdjęcia prototypu.

Źródło: FCC przez blog of mobile, digi wo