Huawei P9

Huawei nie odpuszcza – P9 dostaje nowsze poprawki zabezpieczeń

W ostatnich miesiącach coraz więcej osób zwraca uwagę na bezpieczeństwo swoich smartfonów. Zapewnić to mają, wydawane co miesiąc, najnowsze poprawki zabezpieczeń. Niestety, nie wszyscy producenci chcą je udostępniać dla swoich urządzeń. Nie jest tak jednak w przypadku Huawei, który właśnie wypuścił nowsze zabezpieczenia dla swojego eksflagowca – P9.

Już od kilku miesięcy Huawei na poważnie bierze się za uaktualnianie łatek zabezpieczeń na swoich urządzeniach, a przynajmniej na części z nich. Niestety, powtarza się sytuacja, która miała miejsce również przy okazji innych update’ów. A o co chodzi? Pomimo tego, że mamy już połowę stycznia, to aktualizacja przynosi nam grudniowe poprawki zabezpieczeń.

Uaktualnienie zostało oznaczone kodem EVA-L19C432B392, a jego rozmiar to 301 MB. Grudniowe poprawki zabezpieczeń to jedyna nowość, którą wnosi. Przed rozpoczęciem instalowania update’u, producent zaleca wykonanie kopii zapasowej wszystkich ważnych danych, chociaż nie powinny zostać one usunięte w trakcie przeprowadzania procesu aktualizacji.

12 stycznia zaczynają się beta testy Androida Oreo na modelach Huawei P10 i P10 Plus. Ja natomiast z niecierpliwością czekam na umożliwienie pobrania testowych wersji Androida 8.0 dla modelu P9. Czy się jednak doczekam? Niestety, po prostu nie wiem.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

https://www.tabletowo.pl/2017/12/20/huawei-p9-aktualizacja-dluzsze-dzialanie-na-pojedynczym-ladowaniu-baterii/

Źródło: Własne