Huawei P9 dostał aktualizację, która wprowadza między innymi Live Photos – także w Polsce | Tabletowo.pl

Huawei P9 dostał aktualizację, która wprowadza między innymi Live Photos – także w Polsce

Dołącz do dyskusji 0

Jakiś czas temu zacząłem się nieco niepokoić stanem oprogramowania na moim Huawei P9. Dlaczego? Od czerwca nie dostałem żadnej aktualizacji systemowej, a kwietniowe zabezpieczenia nie dawały poczucia bezpieczeństwa. Dzisiaj jednak się to zmieniło.

Update waży 615 MB i został oznaczony numerem B388. W przeciwieństwie do poprzednich aktualizacji wprowadza kilka nowości. Przede wszystkim dostaliśmy nową wersję EMUI – 5.0.1 – oraz zabezpieczenia z 1 września tego roku. Najwięcej zmian jednak zauważymy w galerii oraz aplikacji aparatu.

Co ciekawe, w innych częściach świata już kilka tygodni temu pojawiła się aktualizacja z końcówką B390, przez którą zauważalnie zwiększyło się zużycie baterii. Huawei postanowił to naprawić kolejnym uaktualnieniem. Cóż, dobrze, że nas to nie spotkało.

W aplikacji aparatu pojawiła się funkcja Ruchome Zdjęcie. Oczywiście to samo mogliśmy już dawno odnaleźć u konkurencji, przede wszystkim u Apple. A jak ta funkcja wygląda? Podczas robienia zdjęcia smartfon nagrywa krótki, trzysekundowy film, który później można obejrzeć w galerii. Jest to dosyć ciekawe, jednak wątpię, żebym korzystał z tego wyjątkowo często. Kolejną nowością jest zakładka Odkryj w galerii. Odnajdziemy tam nasze fotografie posegregowane według momentów, daty i lokalizacji. Dzięki temu, nawet, jeśli mamy dużo zdjęć, to od razu dostajemy je ładnie poukładane.

Dodano również funkcję automatycznego wykonywania aktualizacji systemowych. Gdy ją uruchomimy to smartfon sam, pomiędzy godziną 2:00 a 4:00, wykona wszystkie uaktualnienia. Ważne jest jednak to, aby urządzenie było wtedy połączone z internetem.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Recenzja Huawei P9 – smartfona, który ma szansę zagościć w moich rękach na dłużej

Źródło: Własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona