Huawei P9 dostał aktualizację, która wprowadza między innymi Live Photos - także w Polsce - Tabletowo.pl

Huawei P9 dostał aktualizację, która wprowadza między innymi Live Photos – także w Polsce

Jakiś czas temu zacząłem się nieco niepokoić stanem oprogramowania na moim Huawei P9. Dlaczego? Od czerwca nie dostałem żadnej aktualizacji systemowej, a kwietniowe zabezpieczenia nie dawały poczucia bezpieczeństwa. Dzisiaj jednak się to zmieniło.

Update waży 615 MB i został oznaczony numerem B388. W przeciwieństwie do poprzednich aktualizacji wprowadza kilka nowości. Przede wszystkim dostaliśmy nową wersję EMUI – 5.0.1 – oraz zabezpieczenia z 1 września tego roku. Najwięcej zmian jednak zauważymy w galerii oraz aplikacji aparatu.

Co ciekawe, w innych częściach świata już kilka tygodni temu pojawiła się aktualizacja z końcówką B390, przez którą zauważalnie zwiększyło się zużycie baterii. Huawei postanowił to naprawić kolejnym uaktualnieniem. Cóż, dobrze, że nas to nie spotkało.

Tabletowo.pl Huawei P9 dostał aktualizację, która wprowadza między innymi Live Photos - także w Polsce Aktualizacje Huawei Oprogramowanie

W aplikacji aparatu pojawiła się funkcja Ruchome Zdjęcie. Oczywiście to samo mogliśmy już dawno odnaleźć u konkurencji, przede wszystkim u Apple. A jak ta funkcja wygląda? Podczas robienia zdjęcia smartfon nagrywa krótki, trzysekundowy film, który później można obejrzeć w galerii. Jest to dosyć ciekawe, jednak wątpię, żebym korzystał z tego wyjątkowo często. Kolejną nowością jest zakładka Odkryj w galerii. Odnajdziemy tam nasze fotografie posegregowane według momentów, daty i lokalizacji. Dzięki temu, nawet, jeśli mamy dużo zdjęć, to od razu dostajemy je ładnie poukładane.

Dodano również funkcję automatycznego wykonywania aktualizacji systemowych. Gdy ją uruchomimy to smartfon sam, pomiędzy godziną 2:00 a 4:00, wykona wszystkie uaktualnienia. Ważne jest jednak to, aby urządzenie było wtedy połączone z internetem.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Recenzja Huawei P9 – smartfona, który ma szansę zagościć w moich rękach na dłużej

Źródło: Własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona