Nie wiem, jak to możliwe, ale po ostatniej aktualizacji bateria w moim Huawei P9 trzyma znacznie dłużej 20

Nie wiem, jak to możliwe, ale po ostatniej aktualizacji bateria w moim Huawei P9 trzyma znacznie dłużej

Kilka dni temu informowałem Was o tym, że Huawei udostępnił aktualizację dla Huawei P9, która – według deklaracji producenta – wniosła jedynie listopadowe zabezpieczenia systemowe. Po kilku dobach widzę jednak nieco więcej różnic i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Mam tutaj na myśli optymalizację pracy baterii.

Czas pracy na pojedynczym ładowaniu zdecydowanie nie był mocną stroną mojego Huawei P9. Co tu dużo mówić – już około godziny 16-17 zwykle musiałem szukać ładowarki. To działanie stało się dla mnie tak naturalne, że nie pamiętam, kiedy ostatni raz na jednym ładowaniu przeżyłem całą dobę. Mało tego, procenty znikały bardzo szybko – ze 100% nagle robiło się 88%. Sam się teraz zastanawiam, jak to możliwe, że tyle czasu wytrzymałem bez power banka…

Kilka dni temu dostałem aktualizację systemową, oznaczoną numerem: EVA-L19C432B391. Według listy zmian, wniosła ona tylko nowsze, listopadowe poprawki zabezpieczeń. Czy jednak na pewno? Od momentu uaktualnienia jestem wręcz zszokowany pracą baterii.

Już następnego dnia po zainstalowaniu aktualizacji zauważyłem, że spadek z 100% do 90% trwa o wiele dłużej. Ba! Smartfon cały dzień (to jest od 6 rano do 23 wieczorem) wytrzymał na jednym ładowaniu, a muszę zaznaczyć, że większość tego czasu pracował przy uruchomionym LTE.

Nie wiem, jak to możliwe, ale po ostatniej aktualizacji bateria w moim Huawei P9 trzyma znacznie dłużej 21
Huawei P9 (fot. Tabletowo.pl)

Kolejne dni tylko utwierdziły mnie w tym, że faktycznie ostatnia aktualizacja wpłynęła na zarządzenie energią. Wcześniej mój SoT (Screen-on-Time; czas na włączonym ekranie), przy uruchomionym Wi-Fi i LTE, wynosił od 1 godziny 40 minut do 2 godzin i 10 minut. Aktualnie jest to od 2 godzin i 30 minut do nawet trzech godzin! Wiadomo, w porównaniu do wielu innych smartfonów (chociażby Huawei P9 Plus, czy Galaxy S7 Edge) wynik ten jest mocno przeciętny (bateria to akurat największa wada tego modelu), lecz i tak mam się z czego cieszyć.

A czy u Was również się coś zmieniło po ostatniej aktualizacji? Też zauważyliście lepszą pracę baterii? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/12/19/huawei-p9-po-15-roku-czy-bylo-warto/