Huawei P8 i P8 Lite oraz Honor 7 i 7 Lite nie dostaną aktualizacji do Androida 7.0 Nougat | Tabletowo.pl

Huawei P8 i P8 Lite oraz Honor 7 i 7 Lite nie dostaną aktualizacji do Androida 7.0 Nougat

Dołącz do dyskusji 0

Niektórzy producenci, jak HTC, Sony czy Lenovo, opublikowali już pełne lub częściowe listy urządzeń, mających otrzymać aktualizację do Androida 7.0 Nougat. Huawei jeszcze tego nie zrobił. Ale pojawiły się właśnie informacje, które smartfony na pewno nie doczekają się najnowszej wersji oprogramowania.

Przy okazji ogłoszenia naboru chętnych do testowania Androida 7.0 Nougat na Huawei P9 i Mate 8, na fanpage’u Huawei użytkownicy zaczęli zadawać pytania, czy Huawei P8 i P8 Lite również zostaną zaktualizowane. Obsługa strony poinformowała zainteresowanych, że posiadacze ww. modeli nie otrzymają nowej wersji systemu.

Analogiczna sytuacja miała miejsce także w przypadku fanpage’a Honora, z tym, że tam chodziło o Honora 7 i Honora 7 Lite. Jednak zapewniono przy okazji, że ten ostatni nie pozostanie bez wsparcia – nadal będzie dostawać poprawki oprogramowania do Androida 6.0 Marshmallow.

Jako jeden z potencjalnych powodów, dla których Huawei P8 i P8 Lite oraz Honor 7 i Honor 7 Lite nie otrzymają aktualizacji do Androida 7.0 Nougat, wymienia się problemy z Vulkan API z uwagi na zastosowanie „przestarzałych” układów graficznych Mali.

*Na zdjęciu wyróżniającym Huawei P8

Źródło: Huawei Mobile, Honor Polska przez gsmManiaK

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona