fot. Tomasz Szwast / Tabletowo.pl

Huawei po cichutku wprowadził do sprzedaży flagowy model P40 bez modemu 5G

Od premiery smartfonów Huawei serii P40 wkrótce minie rok, a ich producent wciąż stara się minimalizować straty, jakie siłą rzeczy pojawiają się podczas sprzedaży urządzeń bez usług Google. Przejawem tego jest pierwszy Huawei P40 bez modemu 5G.

Reklama

Na co komu Huawei P40 z modemem LTE?

Niektórych mogła zaskoczyć decyzja Huawei, by po wielu miesiącach obecności na rynku smartfonów serii P40, pokusić się o wydanie Huawei P40 w wersji 4G. Trzeba bowiem pamiętać, że wszystkie ubiegłoroczne flagowce wyposażone były w modemy 5G. Ktoś zdecydowany na zakup jednego z nich nie mógł wybrać tańszej opcji z klasycznym modemem LTE.

Premiera Huawei P40 4G raczej nie będzie w Polsce szczególnym wydarzeniem – o ile w ogóle smartfon ten trafi do dystrybucji w naszym kraju. Większość fanów marki i tak spogląda już w kierunku Huawei P50, który zbliża się wielkimi krokami.

Specyfikacja Huawei P40 4G

Huawei P40 4G jest niemal identyczny względem klasycznego Huawei P40. Różnice zewnętrzne ograniczają się jedynie do niewielkich zmian w wymiarach. Zestaw aparatów oraz ich umiejscowienie pozostał taki sam, zastosowano także identyczną baterię i ekran.

Huawei P40 4G (fot. fonearena)

W środku jedyną modyfikacją jest wersja procesora HiSilicon Kirin 990. W Huawei P40 mieliśmy wersję z modemem 5G, zaś P40 4G, zgodnie z nazwą, modemu 5G jest pozbawiony. Cała reszta odpowiada sprzętowo wersji zaprezentowanej pod koniec marca 2020 roku. Poza tym, to stary, dobry Huawei P40 z Androidem 10 na pokładzie i nakładką systemową EMUI 10.1.

Huawei P40 4G jest odpowiednio tańszy od swojego starszego brata z modemem 5G. W Chinach wyceniono go na 3988 juanów (~2290 złotych).