Huawei P30 Pro (fot. @rquandt WinFuture)

Huawei P30 Pro będzie tańszy niż Mate 20 Pro, a P30 – znacznie tańszy niż Samsung Galaxy S10

Do premiery tegorocznych flagowych smartfonów Huawei pozostał jeszcze tydzień. Choć do tej pory poznaliśmy już chyba większość szczegółów technicznych dotyczących spodziewanych modeli, to postały jeszcze ceny. Do nich, wyrażonych w euro, dotarli dociekliwi poszukiwacze przecieków.

Cena Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro (fot. @rquandt WinFuture)

P30 Pro będzie najważniejszym modelem Huawei, który producent zaprezentuje podczas wydarzenia zaplanowanego na 26 marca. Na większości rynków europejskich standardową wersją będzie ta z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Jej spodziewany koszt to 999 euro. Podobno będzie można też zaopatrzyć się w wersję z 256 GB. W tym wypadku cena wzrośnie do 1099 euro.

Reklama

W obu wypadkach będzie można rozszerzyć dostępną pamięć wbudowaną za pomocą opcjonalnej karty, ale nie uniwersalnej karty microSD, a nietypowej nanoSD.

Cena początkowa P30 Pro zapowiada się więc na niższą niż Mate 20 Pro, który na start kosztował 50 euro więcej. A trzeba pamiętać, że nowy flagowiec Huawei ma odświeżone aparaty i więcej pamięci RAM.

Cena Huawei P30

Huawei P30 i Huawei P30 Pro (fot. @rquandt WinFuture)

Niejako niżej od Huawei P30 Pro plasuje się jego odrobinę gorzej wyposażone rodzeństwo, czyli model P30. To także smartfon premium z pamięcią wewnętrzną 128 GB, ale już mniejszą pamięcią operacyjną – 6 GB RAM. Różnica ta zostanie odzwierciedlona w cenie. Według dzisiejszego raportu, ma wynosić 749 euro.

Analogicznie, P30-stka będzie o 50 euro tańsza na samym początku od Mate’a 20. I – co ważne dla potencjalnych poszukiwaczy flagowego smartfona – okaże się też bardziej ekonomicznym wyborem niż Galaxy S10, który na większości rynków kosztuje 909 euro.

O cenie Huawei P30 Lite już pisaliśmy – najprawdopodobniej będzie to 1599 zł w Polsce.

źródło: winfuture.de przez Phone Arena