Huawei P30 Pro będzie tańszy niż Mate 20 Pro, a P30 - znacznie tańszy niż Samsung Galaxy S10 | Tabletowo.pl

Huawei P30 Pro będzie tańszy niż Mate 20 Pro, a P30 – znacznie tańszy niż Samsung Galaxy S10

Dołącz do dyskusji 0

Do premiery tegorocznych flagowych smartfonów Huawei pozostał jeszcze tydzień. Choć do tej pory poznaliśmy już chyba większość szczegółów technicznych dotyczących spodziewanych modeli, to postały jeszcze ceny. Do nich, wyrażonych w euro, dotarli dociekliwi poszukiwacze przecieków.

Cena Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro (fot. @rquandt WinFuture)

P30 Pro będzie najważniejszym modelem Huawei, który producent zaprezentuje podczas wydarzenia zaplanowanego na 26 marca. Na większości rynków europejskich standardową wersją będzie ta z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Jej spodziewany koszt to 999 euro. Podobno będzie można też zaopatrzyć się w wersję z 256 GB. W tym wypadku cena wzrośnie do 1099 euro.

W obu wypadkach będzie można rozszerzyć dostępną pamięć wbudowaną za pomocą opcjonalnej karty, ale nie uniwersalnej karty microSD, a nietypowej nanoSD.

Cena początkowa P30 Pro zapowiada się więc na niższą niż Mate 20 Pro, który na start kosztował 50 euro więcej. A trzeba pamiętać, że nowy flagowiec Huawei ma odświeżone aparaty i więcej pamięci RAM.

Cena Huawei P30

Huawei P30 i Huawei P30 Pro (fot. @rquandt WinFuture)

Niejako niżej od Huawei P30 Pro plasuje się jego odrobinę gorzej wyposażone rodzeństwo, czyli model P30. To także smartfon premium z pamięcią wewnętrzną 128 GB, ale już mniejszą pamięcią operacyjną – 6 GB RAM. Różnica ta zostanie odzwierciedlona w cenie. Według dzisiejszego raportu, ma wynosić 749 euro.

Analogicznie, P30-stka będzie o 50 euro tańsza na samym początku od Mate’a 20. I – co ważne dla potencjalnych poszukiwaczy flagowego smartfona – okaże się też bardziej ekonomicznym wyborem niż Galaxy S10, który na większości rynków kosztuje 909 euro.

O cenie Huawei P30 Lite już pisaliśmy – najprawdopodobniej będzie to 1599 zł w Polsce.

źródło: winfuture.de przez Phone Arena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona