Huawei P30 Pro Sunrise (fot. @rquandt WinFuture)

Huawei P30 czy P30 Pro? Zależy od tego, czy wolisz mieć 3,5 mm jacka, czy port podczerwieni

Do oficjalnej premiery Huawei P30 i P30 Pro pozostało mniej niż dwa tygodnie, bowiem smartfony zostaną zaprezentowane 26 marca 2019 roku na konferencji w Paryżu. Oba urządzenia zdążyły już zdradzić wiele szczegółów na swój temat, ale teraz dowiadujemy się rzeczy, które mogą stanowić istotny argument podczas podejmowania decyzji o zakupie konkretnego modelu. Przy okazji mamy też okazję zobaczyć kolejną wersję kolorystyczną flagowca z dopiskiem „Pro” w nazwie.

Z jednej strony dobrze, że producenci oferują kilka wersji swoich smartfonów, ponieważ każdy klient może samodzielnie zdecydować, która najlepiej spełnia jego oczekiwania. Z drugiej jednak, często równocześnie musi zgodzić się na pewne kompromisy, gdyż nierzadko lepsze konfiguracje mają coś, czego została pozbawiona najtańsza ze wszystkich.

Reklama

W przypadku Huawei P30 i P30 Pro różnice nie ograniczą się jednak głównie do wyświetlacza (płaski lub obustronnie zakrzywiony) i aparatu głównego (potrójny lub poczwórny). Okazuje się bowiem, że tylko model bez dopisku „Pro” w nazwie zaoferuje 3,5 mm złącze słuchawkowe. Jednocześnie jedynie lepsza wersja tegorocznego flagowca zostanie wyposażona w port podczerwieni, którego na próżno będzie szukać w standardowej Pe-trzydziestce.

To dość zaskakujące posunięcie, ponieważ producent w zeszłym roku wykastrował z 3,5 mm złącza słuchawkowego zarówno Huawei P20, jak i Huawei P20 Pro. Port podczerwieni miał natomiast na pokładzie tylko ten ostatni, więc w tym roku sytuacja się powtórzy.

Przy okazji warto odnotować, że górna i dolna krawędź jest ścięta na płasko, podczas gdy w bezpośrednich poprzednikach były one zaokrąglone, co możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach z porównania Huawei P20 i P20 Pro.

Nowa wersja kolorystyczna Huawei P30 Pro

Jednocześnie w sieci pojawiły się również rendery kolejnej wersji kolorystycznej flagowca z dopiskiem „Pro” w nazwie, która ma nosić nazwę „Sunrise”. Na razie nie wiadomo, czy w takim samym wydaniu będzie dostępny też Huawei P30. Na nich także jednak widać, że model ten ma port podczerwieni na górnej krawędzi i nie zaoferuje 3,5 mm złącza słuchawkowego.

Polecamy również:

Huawei właśnie zdradził, jakie gratisy będzie dorzucał w przedsprzedaży P30 i P30 Pro

Źródło: WinFuture, @rquandt