P20 i P20 Pro będą kolejnymi po Mate 10 Pro smartfonami Huawei bez slotu na kartę microSD i 3,5 mm jacka audio - Tabletowo.pl

P20 i P20 Pro będą kolejnymi po Mate 10 Pro smartfonami Huawei bez slotu na kartę microSD i 3,5 mm jacka audio

Smartfony Huawei znane są ze swoich hybrydowych Dual SIM-ów. Producent sukcesywnie się jednak z nich wycofuje, ponieważ modele P20 i P20 Pro będą kolejnymi flagowcami bez obsługi kart microSD. To samo czeka także 3,5 mm złącze słuchawkowe.

Ze slotu na microSD wykastrowany został już Mate 9 Pro. Później to samo spotkało również Mate 10 Pro. Co ciekawe, zarówno Mate 9, jak i Mate 10 oferują hybrydowy Dual SIM. W przypadku modeli z dopiskiem „Pro” w nazwie mimo wszystko można jednak jakoś tam „uzasadnić” brak obsługi kart microSD, gdyż oba oferują aż 128 GB pamięci wbudowanej, a więc naprawdę sporo.

W przypadku tegorocznych flagowców Huawei sytuacja wygląda jednak nieco inaczej. Według ostatnich przecieków, na rynku pojawią się zarówno wersje z 64 GB, jak i 128 GB pamięcią wbudowaną – i mowa tu nie tylko o Huawei P20, ale o Huawei P20 Pro także. Mimo to, z instrukcji obsługi dla tych smartfonów wynika, że żaden z nich nie będzie obsługiwał kart microSD, a jedynie dwie karty nano SIM.

To jednak nie jedyny element, z którego zostaną wykastrowane Huawei P20 i Huawei P20 Pro. Serwis źródłowy opublikował bowiem również mnóstwo renderów obu modeli i po dokładnym przyjrzeniu się im dochodzę do wniosku, że żaden ze smartfonów nie ma też 3,5 mm złącza słuchawkowego. Na grafikach widać jedynie dwie maskownice i USB Typu C na dolnej krawędzi, na trzech pozostałych nie da się doszukać charakterystycznego wycięcia w ramce, które sygnalizowałoby wejście na klasyczne słuchawki.

Przy okazji warto poświęcić chwilę potrójnemu aparatowi w Huawei P20 Pro. Jak wynika z przeprowadzonej przez Mirona Nurskiego z Komórkomani analizy (link do jego tekstu znajdziecie w źródle), moduł dysponuje obiektywami z przysłoną f/1.6-2.4 oraz ogniskową 27-80 mm. Na tej podstawie można dojść do wniosku, że pierwsze oczko ma sensor RGB i f/1.6, drugie sensor monochromatyczny i f/1.6, a trzecie pełni rolę tzw. teleobiektywu z blisko trzykrotnym przybliżeniem optycznym i f/2.4. Tę ostatnią funkcjonalność zdają się zresztą potwierdzać najnowsze reklamy, zapowiadające premierę tego modelu.

Serwis źródłowy podaje również, że Huawei P20 dostanie akumulator o pojemności 3400 mAh, a Huawei P20 Pro baterię 4000 mAh. Dla porównania, Huawei P10 i P10 Plus mają ogniwa – odpowiednio – 3200 mAh i 3750 mAh. 4000 mAh było do tej pory zarezerwowane (w przypadku flagowców) dla serii Mate, lecz wkrótce się to zmieni.

Huawei P20 i Huawei P20 Pro zadebiutują oficjalnie 27 marca 2018 roku. Huawei P20 Lite jest już z kolei dostępny w przedsprzedaży.

Polecamy również:

Oto specyfikacja tegorocznych smartfonów Huawei i Honor, w tym P20, P20 Pro, Mate 20, Mate 20 Pro i Honor 10

Źródło: WinFuture, Komórkomania

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona