Huawei P10 Lite w „wyższej” wersji będzie miał aż 4GB RAM | Tabletowo.pl

Huawei P10 Lite w „wyższej” wersji będzie miał aż 4GB RAM

Dołącz do dyskusji 0

Huawei P8 Lite, a później Huawei P9 Lite wysoko zawiesiły poprzeczkę. Dlatego Huawei P10 Lite nie będzie miał łatwego zadania, aby „przeskoczyć” swoich starszych braci. Producent jednak zdecydował się na kilka ulepszeń, a wśród nich na zwiększenie ilości pamięci operacyjnej do 4GB RAM.

Potwierdzać ma to Geekbench, w bazie którego pojawił się smartfon o oznaczeniu kodowym Huawei WAS-LX1A. Zdaniem Rolanda Quandta jest to właśnie Huawei P10 Lite. Jeżeli rzeczywiście to prawda, to oprócz 4GB RAM, zostanie wyposażony również w ośmiordzeniowy procesor Kirin 655 (tu o częstotliwości taktowania 1,7 GHz, ale jego maksymalne „osiągi” to 2,1 GHz). Całość pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat, oczywiście z nakładką EMUI 5.0.

Huawei P10 Lite z 4GB RAM w Geekbench

Nawet, jeśli Huawei WAS-LX1A to naprawdę Huawei P10 Lite, to mimo wszystko doradzałbym ograniczony entuzjazm. Nie jest to bowiem pierwszy raz, kiedy ten smartfon pojawia się w Geekbench. Po raz pierwszy dostrzeżono go bowiem pod koniec grudnia. Wówczas benchmark podawał, że urządzenie (ale o nieco innym oznaczeniu, bo Huawei PRA-LA1) zostało wyposażone w 3GB RAM. Jeżeli złączyć te dwie informacje, wygląda na to, że sprzęt dostępny będzie w dwóch wersjach: z 3GB i z 4GB RAM.

Znając życie, do Polski trafi ta pierwsza. Tak samo było bowiem z Huawei P9 Lite: w naszym kraju możemy oficjalnie kupić wyłącznie wariant z 2GB RAM, podczas gdy – na przykład – u naszych zachodnich sąsiadów „standardem” jest wersja z 3GB RAM. Sad, but true.

Przy okazji warto też przypomnieć, że niedawno TENAA certyfikowała urządzenie o podobnym oznaczeniu kodowym – Huawei WAS-AL00. Z uwagi na fakt, że ono także miało 4GB RAM, można podejrzewać, że jednak ma „coś wspólnego” z Huawei P10 Lite. Jeśli to rzeczywiście jeden i ten sam model, to możemy się również spodziewać m.in. 5,2-calowego wyświetlacza o rozdzielczości Full HD (1080×1920), 64GB pamięci wewnętrznej (+microSD do 128GB), aparatów: 12 Mpix na tyle i 8 Mpix na przodzie, czytnika linii papilarnych, NFC oraz akumulatora o pojemności 2900 mAh.

Według niedawnych doniesień, Huawei P10 Lite może kosztować nawet mniej niż Huawie P9 Lite – około 1150 złotych (zamiast 1299 złotych).

*Na zdjęciu wyróżniającym Huawei P9 Lite (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: Geekbench przez Roland Quandt

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona