W Huawei P10 Lite znajdzie się ośmiordzeniowy procesor Kirin 655

Jeżeli w takim tempie mamy poznawać kolejne szczegóły na temat Huawei P10 Lite (oraz przy okazji jego brata bliźniaka, który wyjdzie na rynek z logo Honor na obudowie), to za chwilę nie będzie on miał już przed nami żadnych tajemnic. Tym razem bowiem dowiadujemy się, jaka jednostka ma go napędzać.

Huawei P10 Lite pojawił się właśnie w bazie Geekbench, dzięki czemu możemy dowiedzieć się o nim nowych rzeczy. A właściwie to jednej, ponieważ to, że smartfon zostanie wyposażony w 3GB RAM oraz że będzie działał pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat, wiemy już z ostatniego przecieku na jego temat.

Geekbench dodaje jednak, że Huawei P10 Lite napędzać ma procesor Kirin 655. Jest to ośmiordzeniowa jednostka, składająca się z czterech rdzeni ARM Cortex-A53 2,1 GHz i czterech ARM Cortex-A53 1,7 GHz oraz układu graficznego Mali-T830 MP2. Całość wytwarzana jest przy użyciu 16-nm procesu litograficznego FinFET+. Z tego SoC korzysta już Mate 9 Lite i Honor 6X.

Huawei P10 Lite w Geekbench

Zastosowanie Kirina 655 będzie więc w rzeczywistości tylko lekkim upgrade’em, ponieważ w P9 Lite „siedzi” Kirin 650. A procesory te są niemal identyczne – różnią się w zasadzie tylko częstotliwością taktowania czterech mocniejszych rdzeni (2,1 GHz vs 2,0 GHz). W dodatku, patrząc na wyniki w Geekbench, oba układy zdobywają podobną liczbę punktów zarówno w testach single-, jak i multi-core.

Większą różnicą może być natomiast obecność 3GB RAM, ale też nie dla wszystkich. Taka wersja P9 Lite jest już bowiem sprzedawana m.in. w Chinach (choć też z innym procesorem, bo ośmiordzeniowym Qualcomm Snapdragon 617) czy w Niemczech.

Huawei P10 Lite, oprócz Kirina 655, 3GB RAM i Androida 7.0 Nougat, zaoferuje również Dual SIM, akumulator o pojemności 2900 mAh oraz łączność przez Wi-Fi 802.11 b/g/n i NFC. Smartfon ma mieć wymiary 147,2×72,9 mm (grubość na razie nie jest znana).

*Na zdjęciu wyróżniającym Huawei P8 Lite i Huawei P9 Lite (pod linkami znajdziecie ich recenzje; zachęcam również do zapoznania się z ich porównaniem)

Źródło: Geekbench przez @rquandt