Huawei szykuje kolejny smartwatch. Ciekawe, czy trafi do Polski

Huawei niewątpliwie „wybił się” na smartfonach, ale inne jego urządzenia również cieszą się dużą popularnością wśród klientów, w tym także smartwatche. Producent chce rozszerzyć swoją ofertę o kolejny model, ale z innej linii – Huawei Nova Watch.

Oferta Huawei jest bardzo bogata w smartwatche. Producent w ciągu kilku ostatnich lat wprowadził na rynek kilka generacji, a ostatnią nowością jest high-endowy Huawei Watch GT 2 Pro. Jednocześnie większość debiutowała w o wiele niższych cenach, które dodatkowo sukcesywnie spadały (taki Huawei Watch GT Sport aktualnie można kupić za 499 złotych).

Huawei Nova Watch będzie nowym smartwatchem Huawei

Smartfony Huawei zostały przez wiele osób skreślone za brak Google Mobile Services (i można to zrozumieć, choć jednocześnie niejedna osoba informuje nas, że jest w 100% zadowolona ze swojego urządzenia, bazującego na HMS), ale nie ma żadnych powodów, żeby podobnie odrzucać smartwatche tej marki.

Ostatnio Huawei wystartował nawet z kampanią informacyjną, która ma na celu uświadomić nieświadomych klientów, że jego smartwatche i słuchawki można bez problemu połączyć także z urządzeniami innych marek. Ciekawe, czy klienci w Polsce będą mogli to zrobić również w przypadku Huawei Nova Watch, który właśnie pojawił się na horyzoncie.

Producent przed kilkoma dniami złożył w chińskim urzędzie ds. własności intelektualnej (CNIPA) wniosek o zastrzeżenie nowego znaku towarowego „Nova Watch”. Jak nietrudno się domyślić, z pewnością zrobił to z myślą o nowym smartwatchu, bo właśnie na to wskazuje jego nazwa.

smartwatch Huawei Nova Watch patent znak towarowy
źródło: MyDrivers

Wniosek aktualnie ma status „oczekujący”, więc Huawei jeszcze nie ma do niego wyłącznych praw. Nie wiadomo, jak długo potrwa proces jego akceptacji, ale raczej nie ma żadnych przeciwskazań, aby producent dostał prawo do posługiwania się tym znakiem towarowym i mógł wprowadzić na rynek smartwatch Huawei Nova Watch.

Na tę chwilę trudno też powiedzieć, czy Huawei Nova Watch będzie dostępny wyłącznie w Chinach, czy także w innych krajach. Wydaje się on naturalnym uzupełnieniem smartfonów z serii Nova, a te sprzedawane są głównie w Państwie Środka (do Polski trafił jedynie, jakby w akcie desperacji, Huawei Nova 5T).