Huawei Nova

Nova i Nova Plus – nowa seria smartfonów Huawei

Tydzień temu pojawiły się pogłoski na temat powstania nowej sub-marki pod skrzydłami Huawei. Dzisiaj sytuacja już się wyklarowała. Chiński koncern pokazał światu dwa pierwsze urządzenia ze swojej nowej serii Nova.

Zaprezentowane urządzenia to 5- oraz 5,5-calowe smartfony, nazwane odpowiednio Huawei Nova oraz Huawei Nova Plus, które działają pod kontrolą Snapdragona 625 wykonanego w litografii 14nm. Wyposażone są w 3GB pamięci operacyjnej RAM oraz 32GB pamięci wewnętrznej. Całość zamknięta jest w popularnym dzisiaj aluminiowym unibody.

Mniejszy z telefonów charakteryzuje się aparatem tylnym o rozdzielczości 12 Mpx, natomiast aparat przedni posiada matrycę 8 Mpx. Smartfon jest zasilany dzięki akumulatorowi o pojemności 3020 mAh.

5,5-calowy wariant oferuje już aparat o rozdzielczości 16 Mpx oraz baterię o pojemności 3340 mAh. Kamerka do selfie pozostaje taka sama, jak w mniejszym modelu.

W obu przypadkach aparaty mają charakteryzować się szybkim autofocusem oraz jasnymi obiektywami. Ekrany obu urządzeń posiadają także tę samą rozdzielczość (Full HD, 1080×1920 pikseli) oraz wykorzystują technologię IPS. Producent chwali się również nowym czytnikiem linii papilarnych, który ma rozpoznawać palec użytkownika w mniej niż 0,3 sekundy.

 

Urządzenia dostępne będą w trzech kolorach: Prestige Gold, Mystic Silver oraz Titanium Grey i trafią do ponad 50 krajów już w październiku. Ceny to – odpowiednio – 399 euro za model Nova oraz 429 euro za Nova Plus.

Huawei Nova Plus
Huawei Nova Plus

Przy okazji prezentacji urządzeń Huawei pokazał także dwa nowe kolory swojego flagowca P9, inspirowane stylistyką pop-art z lat 60.

P9 red&blue

Źródło: własne