Huawei Nova dostaje aktualizację do Androida 7.0 Nougat i EMUI 5.0 | Tabletowo.pl

Huawei Nova dostaje aktualizację do Androida 7.0 Nougat i EMUI 5.0

Dołącz do dyskusji 0

Udziały Androida Nougat sukcesywnie rosną, aczkolwiek nie ma się co oszukiwać, że – jak zawsze – cały proces odbywa się w iście żółwim tempie. I choć raczej się to prędko nie zmieni, to faktem jest, że coraz więcej urządzeń otrzymuje aktualizację do nowszej wersji systemu operacyjnego. Wśród nich jest m.in. Huawei Nova.

Paczka z Androidem 7.0 Nougat waży – jak zawsze w przypadku smartfonów tej marki – dość sporo, bo aż 2,4GB. Warto mieć to na uwadze, zanim zdecyduje się zainicjować pobieranie. Chociaż w przypadku tego modelu raczej mało kto będzie miał problem z brakiem wolnego miejsca, ponieważ Huawei Nova dysponuje 32GB pamięci wewnętrznej (do wykorzystania na początku pozostaje ~23,9GB).

Razem z Androidem 7.0 Nougat pojawia się także całkowicie nowa (choć już nie najnowsza) wersja EMUI, oznaczona cyferką 5.0 (najbardziej aktualne jest wydanie 5.1). Największą zmianą jest wygląd nakładki Huawei (przeważa biel i błękit, cały interfejs zdaje się być także bardzo „lekki”), ale nie można też zapominać o zapewnieniach producenta, że większość zadań da się wykonać za pomocą maksymalnie trzech tapnięć.

Poprawki zabezpieczeń Androida datowane są na 1 stycznia 2017 roku. Szkoda, że Huawei nie postarał się o najświeższe (jeszcze), czyli marcowe. Miejmy nadzieję, że niedługo użytkownicy Huawei Nova dostaną również aktualizację tej rzeczy.

Huawei Nova z Androidem 7.0 Nougat i EMUI 5.0

Z tego, co się orientuję, udostępnianie aktualizacji dla Huawei Nova trwa już od co najmniej kilku dni. W dodatku otrzymują ją nie tylko egzemplarze z tzw. wolnej sprzedaży. Jeśli jednak nie dostaliście jeszcze Androida 7.0 Nougat z EMUI 5.0, spokojnie, na pewno i na Wasz sprzęt przyjdzie wkrótce pora.

Tymczasem zachęcam właścicieli Huawei Nova, których smartfon pracuje już pod kontrolą najnowszej wersji oprogramowania, do podzielenia się w komentarzach wrażeniami z użytkowania sprzętu po aktualizacji.

Dzięki Damian za info i screena!

Polecamy również:Recenzja Huawei Nova
oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona