Huawei logo

Huawei ma od teraz własną chmurę – Mobile Cloud. Jako pierwsze dostaną do niej dostęp P10, P10 Plus i P10 Lite

Na rynku dostępnych jest wiele usług, pozwalających przechowywać osobiste pliki w tzw. chmurze. Producenci urządzeń mobilnych także tworzą własne rozwiązania, na przykład Apple ma iCloud, Google Dysk, a Microsoft OneDrive. Huawei dołączył właśnie do tego grona ze swoim Mobile Cloud. W pierwszej kolejności dostęp dostaną właściciele P10, P10 Plus i P10 Lite.

Niektórym może się wydawać, że nie ma sensu przechowywać swoich plików w tzw. chmurze, skoro smartfony mają pojemną pamięć wewnętrzną, którą w dodatku można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o dużych pojemnościach. Większości taka konfiguracja w zupełności wystarcza i raczej nie myślą o alternatywnych miejscach przechowywania swojego „dobytku”.

Tymczasem naprawdę warto się zainteresować chmurą – z wielu względów. Po pierwsze, jest to wbrew pozorom bardzo wygodne. Dzięki synchronizacji użytkownicy mają dostęp do swoich plików nawet wtedy, kiedy nie mają przy sobie swojego smartfona, a akurat czegoś z jego zawartości potrzebują. Po drugie, każdy doceni takie „zaplecze”, kiedy urządzenie się zepsuje na amen i unicestwieniu ulegnie wszystko, co się znajdowało w jego pamięci – w większości przypadków „dobytek” ten bowiem bezpowrotnie przepada.

I choć właściciele smartfonów Huawei, jako że pracują one pod kontrolą systemu Android, mogą wybierać spośród całego mnóstwa tzw. chmur, w tym także tej od Google, która jest fabrycznie preinstalowana na każdym egzemplarzu, to autorskie rozwiązanie może być o wiele wygodniejsze. Huawei Mobile Cloud współpracuje bowiem z aplikacjami producenta, dzięki czemu nie trzeba ręcznie synchronizować na przykład zdjęć, kalendarza czy notatek w osobnym programie, tylko dzieje się to zupełnie automatycznie.

W pierwszej kolejności dostęp do Huawei Mobile Cloud dostaną właściciele modeli P10, P10 Plus i P10 Lite. Chociaż właściwie dwie pierwsze grupy już ją otrzymały, ponieważ producent udostępnił im 30 września stosowną aktualizację. Ostatnia z ww. może się jej natomiast spodziewać 10 października. Inne smartfony z portfolio też, aczkolwiek Huawei nie zdradził jeszcze, kiedy dokładnie.

Użytkownicy bezpłatnie dostają do dyspozycji 5 GB. Od 2018 roku w ofercie pojawią się jednak również inne plany, w których za dodatkową opłatą będzie można zwiększyć sobie przestrzeń w tzw. chmurze. Dostęp do zdjęć, filmów i pozostałych plików graficznych ma być możliwy także za pośrednictwem strony cloud.huawei.com, natomiast do innych danych poprzez portal internetowy Cloud Web Portal.

Wszystkie pliki przechowywane są wyłącznie w granicach Unii Europejskiej i na europejskich serwerach, zgodnie z obowiązującym w UE prawem dotyczącym ochrony danych osobowych i ochrony prywatności.

Źródło: informacja prasowa