Niedobrze: Huawei Mate 40 może trafić do sprzedaży dopiero w… 2021 roku

Huawei wciąż jeszcze nie zapowiedział oficjalnej premiery smartfonów z serii Huawei Mate 40, ale wydaje się to kwestią czasu. Spodziewamy się bowiem, że zadebiutują one w październiku. Mówi się jednak, że nieprędko mogą trafić do sprzedaży, bo nawet kilka później miesięcy po prezentacji.

Reklama

Wciąż nie wiadomo, kiedy zadebiutuje seria Huawei Mate 40

Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że podczas targów IFA 2020 Huawei zaprezentuje nowy, flagowy procesor HiSilicon Kirin (jego oznaczenie wciąż pozostaje tajemnicą – mówi się, że może to być Kirin 1000, 1020 lub 9000), który trafi do smartfonów z serii Huawei Mate 40.

Istniały szanse, że przy okazji jego prezentacji producent oficjalnie zapowie premierę nowych smartfonów z rodziny Mate, lecz – ku naszemu rozczarowaniu – nowy procesor HiSilicon Kirin nie został pokazany podczas konferencji na IFA 2020, a co za tym idzie, Huawei nic nie wspomniał o serii Huawei Mate 40.

Smartfony z serii Huawei Mate 40 mogą trafić do sprzedaży dopiero w 2021 roku

Choć na debiut we wrześniu nie ma raczej już co liczyć, to wciąż możliwa wydaje się premiera serii Huawei Mate 40 w październiku, gdyż na razie nie mówi się, żeby miała ona zostać przełożona na następny w kolejności miesiąc.

Nie zdziwiłoby nas jednak to, bowiem dwukrotnie zdarzyło się, że smartfon(y) z rodziny Mate debiutowały w listopadzie (Mate 8 oraz Mate 9, Mate 9 Pro i Mate 9 Porsche Design). Taki scenariusz wydaje się całkiem prawdopodobny, ponieważ według informacji, na które powołuje się Evan Blass, flagowce z linii Huawei Mate 40 mogą trafić do sprzedaży dopiero w 2021 roku.

smartfon Huawei Mate 40 Pro smartphone
Huawei Mate 40 Pro (źródło: @OnLeaks @Pricebaba)

Jeśli rzeczywiście tak się stanie, Huawei mógłby popełnić błąd, gdyby zaprezentował je już w październiku – czas, w obliczu bardzo silnej konkurencji, zawsze działa na niekorzyść producentów, dlatego w ich interesie jest jak najszybsze wprowadzanie do sprzedaży nowych urządzeń po ich oficjalnej premierze.

Huawei teraz tym bardziej musi po stokroć przemyśleć każde posunięcie, ponieważ znajduje się w niezwykle trudnym położeniu i nawet niewielki błąd może kosztować go bardzo dużo. Producent zdaje się jednak przygotowywać na nienajlepszy okres, bowiem mówi się, że ogranicza produkcję smartfonów z serii Huawei Mate 40. Pojawiły się też informacje, że wersja podstawowa może być dostępna w mniejszej liczbie egzemplarzy niż ta z dopiskiem „Pro”.

Największym problemem dla producenta może jednak być ograniczona liczba procesorów HiSilicon Kirin, przeznaczonych dla smartfonów z serii Mate 40 – TSMC nie może już ich dostarczać Huawei, a nie wiadomo, ile udało się wyprodukować Tajwańczykom. Podobno mieli w 100% wywiązać się ze swojej części umowy, ale czy tak się stało – wiedzą tylko sami zainteresowani.

Polecamy również: