Klienci mogą mieć problem, żeby kupić Huawei Mate 40. Łatwiej im będzie dostać Mate 40 Pro

Klienci mogą mieć problem, żeby kupić Huawei Mate 40. Łatwiej im będzie dostać Mate 40 Pro

Premiera Huawei Mate 40 i Mate 40 Pro z pewnością odbije się szerokim echem, lecz smartfony te mogą być trudniej dostępne niż poprzednie generacje. Szczególnie dużym wyzwaniem może okazać się kupienie modelu podstawowego.

Huawei Mate 40 i Mate 40 Pro zakończą pewien rozdział w historii marki

Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro były zwiastunem znaczącej zmiany w strategii marki, ponieważ jako pierwsze smartfony Huawei nie zaoferowały dostępu do aplikacji i usług Google. Dziś powoli się do tego przyzwyczajamy, lecz wówczas trudno było nam sobie wyobrazić, jak smartfon dostępny poza Chinami może mieć tak „okrojonego” Androida.

Premiera Huawei Mate 40 i Mate 40 Pro również odbije się szerokim echem, lecz tym razem nie z powodu braku dostępu do aplikacji i usług Google, a innego elementu. Producent oficjalnie bowiem zapowiedział, że będą to ostatnie smartfony z autorskimi procesorami HiSilicon Kirin. A przynajmniej w najbliższej przyszłości, ponieważ niedawno dowiedzieliśmy się, że firma wcale nie zamierza odpuszczać produkcji półprzewodników.

Huawei HiSilicon Kirin

Huawei Mate 40 – mogą wystąpić problemy z dostępnością

Jak donosi Evan Blass, nie powinniśmy spodziewać się, że Huawei Mate 40 będzie powszechnie dostępny. Wynika to z faktu, że Huawei ma ograniczoną liczbę nowych, topowych procesorów HiSilicon Kirin – mówi się o zaledwie 8 milionach, podczas gdy do tej pory smartfony z serii Mate sprzedawały się w ponad 10 mln egzemplarzy.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

W związku z tym producent zapewne będzie chciał zarezerwować większą część dostępnych procesorów dla Huawei Mate 40 Pro. Co prawda pojawiły się też informacje, że w akcie desperacji firma może sięgnąć po inny układ, który zastosowano by w egzemplarzach przeznaczonych do sprzedaży poza Chinami, lecz na razie nie wiadomo, jaki dokładnie SoC stanowiłby alternatywę dla flagowego Kirina i czy w ogóle te doniesienia się potwierdzą.

smartfon Huawei Mate 40 smartphone
Huawei Mate 40 (źródło: @OnLeaks, @HandsetExpert)

Wciąż nie wiemy, kiedy Huawei zaprezentuje smartfony z serii Mate 40, ale mówi się, że mogą one zadebiutować już we wrześniu 2020 roku. Na tę chwilę trudno też powiedzieć, czy Huawei Mate 40 Pro trafi do sprzedaży w Polsce, ale prawdopodobnie można się tego spodziewać. Model podstawowy niemal na pewno nie będzie dostępny w kraju nad Wisłą, podobnie jak Huawei Mate 30.

Polecamy również: