Wracają tablety. Huawei Mate 20 będzie miał wielki ekran AMOLED od Samsunga – 6,9 cala | Tabletowo.pl

Wracają tablety. Huawei Mate 20 będzie miał wielki ekran AMOLED od Samsunga – 6,9 cala

Dołącz do dyskusji 0

Przywykliśmy raczej do tego, że smartfonem nazywamy taki mobilny sprzęt, którego ekran ma przekątną mniejszą niż 7 cali. To, co ma 7 cali i powyżej – to już tablet. Jeśli przyjąć taką zasadę, to nowy Huawei Mate 20 będzie jeszcze smartfonem, ale do tabletu nie będzie mu brakować zbyt dużo. Z ekranem 6,9 cala może się okazać naprawdę sporym kawałkiem szkła i metalu.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami z Korei, Huawei złożył u Samsunga zamówienie na panele AMOLED o przekątnej 6,9 cala. Mają być użyte w urządzeniach, które trafią na rynek w czwartym kwartale tego roku lub na początku przyszłego. Raczej nie chodzi o tablet. Podane terminy sprawiają, że myślimy o nowym Mate 20, gdyż kolejni przedstawiciele tej serii pojawiają się zwykle w okolicach października.

Zamówione u Samsunga wyświetlacze nie są zagięte. Może to sugerować, że Huawei nie zamierza się ścigać z Koreańczykami na wzornictwo i pozostanie wierny „staremu, dobremu 2.5D”. Oczywiście, zakładając, że doniesienia przekazane przez krajowe źródło się potwierdzą.

Jeśli Mate 20 rzeczywiście będzie miał tak duży wyświetlacz, to z łatwością wygra bitwę o największą przekątną. 6,9 cala – kto da więcej? Na razie nikt. Nowy Samsung Galaxy Note 9 pojawi się na rynku z ekranem 6,38 cala, zaś największy tegoroczny iPhone będzie mógł pochwalić się przekątną emejzingu rzędu 6,46 cala.

Dlaczego Huawei decyduje się na takie patelnie? Najpewniej ma to związek z rodzimym rynkiem tego producenta. Jest to wiodąca marka w Chinach, i najwyraźniej chce ona utrzymać status quo. Konsumenci z Chin bardziej niż gdziekolwiek indziej wykazują zainteresowanie wielkimi smartfonami. Trudno wskazać jednoznacznie genezę tego zjawiska – niektórzy sugerują, że to przez to, że chińskie znaki zajmują na ekranie znacznie więcej miejsca niż alfabet łaciński.

Jakkolwiek jest – trzeba przygotować się na to, że Huawei Mate 20 może być naprawdę duży.

Huawei Mate 20 zagościł w AnTuTu i wykręcił taki wynik, że do tej pory zbieram szczękę z podłogi

źródło: thebell przez GSMarena
na zdjęciu głównym – Huawei Mate 10 Pro

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona