Trudno sobie to wyobrazić, ale Huawei Mate 10 będzie miał jeszcze większy ekran niż Samsung Galaxy Note 8

Za nami premiera Galaxy Note 8 i – przypadkiem lub nie – właśnie pojawiło się doniesienie, które bezpośrednio do niego nawiązuje. Jak sugeruje bowiem najświeższy przeciek, Huawei Mate 10 zostanie wyposażony w ekran o jeszcze większej przekątnej.

Samsung Galaxy Note 8 ma 6,3-calowy ekran przy 162,5 mm wysokości i 74,8 mm szerokości. I mimo że screen-to-body ratio jest zacny, to smartfon tak czy tak jest po prostu duży. Dla jednych będzie to zaletą, dla innych wadą, jednak fakt jest taki, że zwolenników ogromnych wyświetlaczy przybywa i producenci muszą (jeśli chcą zarobić) odpowiedzieć na ich potrzeby.

Najprawdopodobniej właśnie dlatego Huawei zdecydował się zamontować w Mate 10 ekran o jeszcze większej przekątnej niż ma Galaxy Note 8. Sugeruje to zapowiadający premierę smartfona plakat, który właśnie wyciekł do sieci. Widać na nim slogan Bigger is Good (Większe jest Dobre) oraz hashtag #beyondthegalaxy (co można przetłumaczyć jako #PonadGalaktyką, gdzie „galaktyka” jest nawiązaniem do Samsunga).

Przy okazji wspomnę jeszcze o innym przecieku, według którego tylko jeden z Mate’ów 10 zostanie wyposażony w „bezramkowy” wyświetlacz – a dokładniej ten z dopiskiem „Pro”. Co ciekawe, do tej pory nie wiedzieliśmy o jego istnieniu – spodziewaliśmy się jedynie premiery Mate 10 i Mate 10 Lite. Tym bardziej, że informacje te uzyskaliśmy od dobrze zaznajomionego z tematem źródła.

Osobiście wydaje mi się jednak, że przywoływanym „Mate’em 10 Pro” okaże się po prostu Mate 10, ponieważ ten ostatni ma według naszej wiedzy kosztować ~4000 złotych, a więc wystarczająco dużo, aby zaoferować „bezramkowy”, nawet większy niż w Galaxy Note 8 ekran.

Zobacz też:

https://www.tabletowo.pl/2017/08/01/mate-10-i-10-lite-data-i-ceny/

*Na zdjęciu tytułowym Huawei Mate 9 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję autorstwa Kasi)

Źródło: AnTuTu, The Android Soul